Strona główna Kultura Teatr dla dzieci i rodziców

Teatr dla dzieci i rodziców

0

Po wakacyjnej przerwie Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne przedstawienia w cyklu „Spektakle dla rodzin”. Aktorzy dwóch teatrów zapraszają w październiku i listopadzie do sali teatralnej w Rynku.

arka

Zdjęcie ze strony ŚOK-u

20.10.2013-godz.16.00 – Bajka muzyczna „O ósmej na Arce”  w wykonaniu aktorów Teatru Zdrojowego Animacji

 Intrygująca historia opowiada o przygodach pingwinów oraz o ich wystawionej na poważną próbę przyjaźni, przede wszystkim jednak porusza w lekki, bardzo przystępny dla najmłodszych sposób istotne problemy filozoficzne. Bohaterowie spierają się o to, czy Bóg istnieje, a jeśli tak, to dlaczego go nie widać, czy jest sprawiedliwy, co jest dobre, a co złe, czy można zrobić komuś krzywdę i nie ponieść za to kary… Dyskurs ukazuje dziecięcą ciekawość świata ,odwagę w zadawaniu ważkich pytań, trafność spostrzeżeń na temat spraw najważniejszych. Zaskakujące sytuacje, dobre tempo i mądry dowcip to niezaprzeczalne walory spektaklu, które doceniają nie tylko mali ale i duzi widzowie.

Warstwę tekstową sztuki wzmacnia muzyka Pavla Helebranda. Dodatkowo aktorzy na żywo grają na instrumentach. Wszystko w barwnych kostiumach i plastycznej scenografii.

 9.11.2013, godz.16.00 – „Och Emil” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

 Och, Emil! Emil! Uważaj, uważaj! Nie teraz, nie wolno, później, nie mam czasu, jestem zajęty! Znowu muszę cię ukarać. Coś ty znowu wymyślił?! Nie siorb, musisz być grzeczny, patrzą na nas. Emil, mówię do ciebie, a ty biegasz i biegasz! Trzeba być dobrym dla zwierząt! Eeeeeemiiiiiiiiil…

Wszystkie wszędobylskie dzieci ciekawe świata słyszą takie i podobne słowa z ust kochających rodziców, bardzo zajętych swym dorosłym życiem. Wszystkie dzieci, tak jak Emil, chcą być duże i chcą być kimś. Lekarzem, strażakiem, aktorką, piosenkarką… Dlatego w imieniu Emila, radosnego, pomysłowego, śmiesznego, rezolutnego, odważnego, zaskakującego chłopca – zapraszamy do Teatru jego kolegów i koleżanki. Na spotkanie z Emilem i jego rodziną zapraszamy także rodziców ze swymi pociechami. Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci.

Bilety na spektakle w cenie 10 zł można kupić w Informacji Turystycznej, Rynek , tel.748520290

Informacje na bieżąco na www.sok.com.pl

 

Poprzedni artykułTragedia na drodze krajowej nr 35 [FOTO/WIDEO]
Następny artykułTriumf mini-piłkarzy z SP 4