Strona główna Sport Jeździectwo Stragona zaprasza na Hubertusa

Stragona zaprasza na Hubertusa

0

W ostatnią sobotę miesiąca, 26 października na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie odbędzie się Hubertus – tradycyjne zakończenie sezonu jeździeckiego. W programie I Włościańskie Zawody w powożeniu oraz pogoń za lisem. Rozpoczęcie imprezy o godz. 12.00. Wstęp wolny.

 hubertus

Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Organizowany przez jeźdźców na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego – zwykle w okolicach 3 listopada. Nazwa pochodzi od świętego Huberta – patrona myśliwych i jeźdźców, który obchodzi swoje imieniny właśnie 3 listopada. Przed tradycyjną gonitwą za lisem rozegrane zostaną I Włościańskie  Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi.

Obchody Hubertusa otworzy tradycyjny bieg św. Huberta czyli pogoń za lisem, w rolę którego wcieli się jeden z zawodników klubu LKS Stragona Strzegom. Po gonitwie Stragona zaprasza na Biesiadę Hubertusową, podczas której będzie można spróbować swojskich specjałów i potańczyć przy muzyce zespołu REMIX.

Poprzedni artykułRośnie gigantyczny dług za czynsze
Następny artykułPlan zrealizowany