Strona główna Temat dnia Siedziba Pogotowia Ratunkowego na wizualizacjach

Siedziba Pogotowia Ratunkowego na wizualizacjach

27

Ma być blisko szpitalnego SOR-u, wygodnie dla pacjentów i personelu, z podziemnym garażem. Gotowa jest wizualizacja nowej siedziby świdnickiego Pogotowia Ratunkowego. Czy powstanie? Prezentując wstępny projekt zarząd powiatu zachęca samorządy do współfinansowania budynku.

4

Wyłonione w drodze postępowania  przetargowego biuro projektowe ABM Projekt Adam Mądrzak z Boleścina przygotowało koncepcję obiektu wraz z jego wizualizacją. Projektowana powierzchnia zabudowy to 1188,30 m2,  powierzchnia użytkowa 1009,72 m 2  w tym budynek pogotowia 840,28m2 i garaże zamknięte 169, 44 m2.

Obecna siedziba pogotowia od dawna nie nadaje się do użytku i od lat trwają starania o wybudowanie nowego obiektu. Koncepcja z 2009 roku okazała się zbyt droga (wartość inwestycji przekraczała 6 milionów złotych). Wygasło także pozwolenie na budowę. Zarząd powiatu forsuje nowy pomysł za 3,7 miliona złotych.

Nowa siedziba miałaby powstać obok szpitala Latawiec w Świdnicy na działce należącej do powiatu świdnickiego. Pogotowie ma 1,9 miliona złotych. O dołożenie reszty pieniędzy powiat zabiega w samorządach gminnych. Każda z gmin miałaby dołożyć 10 złotych od mieszkańca w dwóch transzach – w 2014 i 2015 roku. Powiat zapewnia, że odda proporcjonalnie tyle, ile uzyska ze sprzedaży działki pod obecną siedzibą i z oszczędności przetargowych.

Alicja, Synowska, wicestarosta świdnicki ma nadzieję, że do budowy uda się przystąpić w przyszłym roku. Projekt ma być gotowy w grudniu 2013 r.

Wizualizacja udostępniona przez Alicję Synowską

Poprzedni artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 66 [KONKURS]
Następny artykułZmarł Tadeusz Mazowiecki