Strona główna Wydarzenia Świdnica Roztańczone lekcje

Roztańczone lekcje

1

Dzięki zaangażowaniu wielu osób ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy i Młodzieżowego Domu Kultury od 1 września działają klasy taneczne. Uczniowie klasy pierwszej i czwartej już tańczą.  W czasie zajęć lekcyjnych, bez konieczności dowożenia, bez dodatkowych kosztów młodzi ludzie rozwijają taneczne pasje. Pod okiem wykwalifikowanej kadry uczniowie poznają tańce ludowe i popularne, nie tylko polskie, ale też innych narodów. Zajęcia wplecione są w tygodniowy plan lekcji i odbywają się 3 razy w tygodniu.

taniec 315 (4)

Program klas tanecznych to innowacja pedagogiczna, którą musiało ocenić Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. I oceniło bardzo wysoko! Wszyscy nie kryją zadowolenia, bo przecież w ten sposób dzieciaki lepiej się rozwijają – są sprawniejsze, ich organizmy dotlenione, a zdrowa postawa staje się nawykiem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że taniec i muzyka łagodzą obyczaje, a przyjaźnie zawarte na parkiecie trwają całe lata.

Młodzi artyści z pewnością będą mieli wiele okazji, by pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami na uroczystościach szkolnych i miejskich.