Strona główna Temat dnia Otworzą ostatnie przejście na rynek…

Otworzą ostatnie przejście na rynek…

5

i zamkną. Trwają prace przy odnowie lapidarium, czyli ostatniego przejścia z dziedzińca wieży ratuszowej do Rynku. Zarówno to miejsce, jak i dwa inne przejścia, zostaną zabezpieczone kutymi bramami. Inwestycję wykona za  328.425, 46 zł konsorcjum firm PPHU Portal-Renowacje s.c. Sobol – Kowalczyk oraz Granit – Dariusz Pylak Sp. z o.o.

2013-10-01 10.56.38

Mają być odnowione tynki, nawierzchnia, oświetlenie. Inwestycja obejmuje także montaż zadaszeń nad wejściami do bram przy ulicy Wewnętrznej i Rynku 38 i 39/40 (od podwórza). Za estetycznym ogrodzeniem zniknie szpecąca dziedziniec stacja transformatorowa.

Wejście do bloku śródrynkowego zamkną w sumie cztery bramy. W tej chwili istnieje jedna – oddzielająca dziedziniec od restauracji Rynek 43. Stylizowane kratownice pojawią się także na wejściach od strony południowej, północnej i wschodniej. Przy wszystkich bramach zostaną zamontowane domofony dla mieszkańców ul. Wewnętrznej i firm, wynajmujących lokale w budynku Rynek 39/40.

Fundusze na ten projekt będą pochodzić z budżetu miasta oraz Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w 2013 r., w ramach którego 100 tys. zł przeznaczył Urząd Marszałkowski. Pozostała kwota pochodzi z budżetu miasta. Prace zakończą się w połowie listopada.

Poprzedni artykułZmiażdżyli rywali na inaugurację rozgrywek
Następny artykułDziecko wpadło pod samochód