Strona główna Wydarzenia Strzegom Odkrywali piękno kamienia

Odkrywali piękno kamienia

0

Trzecia Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu dobiegła już końca. Po pięciu dniach pracy warsztatowej, licznych dyskusjach, pokazach, prezentacjach i wycieczkach terenowych, studenci opuścili Strzegom wzbogaceni o solidną porcję wiedzy związanej z zastosowaniem kamienia naturalnego. Ale co ważniejsze, wyjechali „zaszczepieni” miłością do kamienia jak tworzywa naturalnego, trwałego, niepowtarzalnego, dającego nieograniczone wręcz możliwości.

 szkoła kamienia

Inicjatywa zapoczątkowana w 2011 roku przez Fundację „Bazalt”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i strzegomskie przedsiębiorstwo kamieniarskie Granex spotkała się z dużym zainteresowaniem przyszłych projektantów (warsztaty skierowane są głównie do przyszłych architektów, w tym architektów krajobrazu) z całej Polski. Uczestnicy powtarzali wielokrotnie, że wiedza z zakresu stosowania kamienia nie pojawia się na zajęciach akademickich, dlatego przyjazd do Strzegomia jest dla nich jedyną szansą dogłębnego zapoznania się z możliwościami i ograniczeniami granitów, piaskowców czy innych skał.

Motto szkoły brzmi: „Nie ma złych kamieni, są tylko kamienie źle zastosowane”. I choć to tylko kropla w morzu potrzeb, to organizatorzy cieszą się, że kilkudziesięciu absolwentów dotychczasowych edycji LSPwK w swoich projektach kamień stosować będą prawidłowo.

Poprzedni artykułSportowy sukces uczniów SP 4 w Świdnicy
Następny artykułBo hamulec był zły