Strona główna 112 Bo hamulec był zły

Bo hamulec był zły

10

Do niecodziennego zdarzenia doszło dzisiaj na  ul. Saperów w Świdnicy. Około godz. 10:10 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o zaparkowanym pojeździe w poprzek chodnika, na całej jego szerokości.

Obraz 015

Zdjęcie Straż Miejska w Świdnicy

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się ustalić przyczynę tak umiejscowionego samochodu osobowego.  Właścicielka  zaparkowała swój pojazd na wzniesieniu, nieopodal ZUS-u, wychodząc zaciągnęła hamulec ręczny. Zbyt słabo jednak, bo samochód samoistnie zaczął toczyć się w dół, wjeżdżając na chodnik i zatrzymując na murku okalającym park. Dzięki temu , że w pojeździe  lekko skręcone były koła, udało się  uniknąć   o wiele większego zagrożenia i niebezpiecznej sytuacji na drodze.Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby stoczył się na sam dół, nabierając przy tym dużej prędkości na bardzo stromej, w tym miejscu, ulicy.

– Przypominamy przy tej okazji, że parkując na wzniesieniu oprócz dobrze zaciągniętego hamulca pomocniczego trzeba lekko skręcić koła w stronę krawędzi jezdni jak   i warto włączyć bieg – mówi Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej.

Poprzedni artykułOdkrywali piękno kamienia
Następny artykułPoznaj zmiany w Kodeksie Pracy