Strona główna Temat dnia Nadkomplet na Kongresie Małżeństw

Nadkomplet na Kongresie Małżeństw

15

Ponad 300 osób z całej Polski weźmie udział w III Kongresie Małżeństw w Świdnicy. Dla 40 par zabrakło miejsc. – Jesteśmy zaskoczeni takim zainteresowaniem – przyznaje Sławomir Kaptur z Fundacji Małżeństwo Rodzina. Organizatorzy spróbują uruchomić bezpośredni przekaz ze spotkań w internecie. Kongres, który rozpoczyna się w piątek, poświęcony będzie  podziałowi ról w małżeństwie.

kongres1

Jaki to podział, wprost można odczytać z tematu przewodniego – „Księżniczka i wojownik”. Liczne wykłady i panele dyskusyjne poświęcone będą odmiennej wrażliwości kobiet i mężczyzn, wzajemnym oczekiwaniom i wsparciu. Wśród prelegentów znajdą się się ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski, duszpasterz akademicki z Wrocławia, Tomasz Terlikowski, publicysta Frondy, o. Konrad Małys, przełożony wspólnoty benedyktynów w Tyńcu, a także Katarzyna Engelhard,  menedżer ze Szczecina, biskup świdnicki Ignacy Dec i wielu innych. Wszystkie wykłady są zamknięte. Szeroka publiczność będzie mogła uczestniczyć jedynie w spotkaniu autorskim Zbigniewa Nosowskiego („Parami do nieba”, sobota 5 października, godzina 15.00, sala teatralna) i dwóch panelach dyskusyjnych po spotkaniu.

Kongres to również wydarzenia towarzyszące. W piątek z koncertem wystąpi Antonina Krzysztoń, w sobotę uczestnicy obejrzą spektakl „Królik Królik”, przygotowany przez Grupę Dorosłych w ramach Alchemii Teatralnej. W Muzeum Dawnego Kupiectwa zostanie otwarta wystawa Ventzislava Piriankowa „Ikony Małżeńskie”. Integralną częścią programu są msze święte i spotkania modlitewne.

Kongres Małżeństw, organizowany przez  Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej i Fundację Małżeństwo Rodzina, promuje katolickie wartości w związkach małżeńskich. Podczas kongresu zostaną wręczone statuetki Amicus Matrimoniorum (Przyjaciel Małżeństw). W poprzednich edycjach kongres kończył się odezwą do parlamentarzystów, w tym roku prawdopodobnie zostanie podpisana deklaracja „Stop dyktaturze”, sprzeciwiająca się m.in. dominacji środowisk homoseksualnych.

asz

Poprzedni artykułCebulakowy gościniec i biegi
Następny artykułBokserzy w rytmach hip-hopu