Strona główna Wydarzenia Kto powalczy o Debiut Gospodarczy?

Kto powalczy o Debiut Gospodarczy?

0

Do tegorocznego konkursu „Debiut Gospodarczy 2013” przystąpiło 8 osób. Po weryfikacji dokumentów złożonych w ramach konkursu Komisja Konkursowa zakwalifikowała wszystkich uczestników do II etapu rekrutacji.

 debiut-11

W II etapie zostaną przeprowadzone rozmowy rekrutacyjne przez doradców zawodowych. Rozmowy dotyczyć będą m. in. motywów ubiegania się danej osoby o udział w projekcie, oceny predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej, oceny doświadczenia zawodowego, dodatkowych kwalifikacji, oceny pomysłu na biznes m.in. pod kątem jego realności i trwałości. Rozmowy z doradcami odbędą się 8 października w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.

 Kolejnym etapem zmagań konkursowych będzie cykl szkoleń przygotowujących debiutantów do prowadzenia działalności gospodarczej. Zaraz po tym uczestnicy konkursu będą musieli przygotować biznesplan swojego przedsięwzięcia. A pomysłów na swój biznes debiutantom nie brakuje.  Wśród nich znalazła się m.in. propozycja na ręczne wykonywanie dekoracji, prowadzenie kancelarii brokerskiej, instytucji szkolnictwa muzycznego dla każdego poprzez handel detaliczny połączony z usługami związanymi z kulturą, rozrywką i rekreacją czy diagnostykę i leczenie wad postawy oraz prowadzenie kawiarni fińskiej będącej jednocześnie szkołą językowo-biznesową.

Wszyscy powalczą o nagrody:

  • ufundowane przez Miasto Świdnica – łączna pula nagród finansowych 60 tys. zł,
  • ufundowane przez portal Doba.pl – dla trzech laureatów reklama przez 3 miesiące w 3 serwisach portalu: świdnickim, dzierżoniowskim i wałbrzyskim, pieczątka firmowa, wizytówki firmowe, w tym projekty graficzne – wartość nagród 14 550 zł,
  • ufundowane przez portal Swidnica24.pl – dla trzech laureatów pakiety reklamowe o wartości 1.000 zł każdy do wykorzystania na łamach portalu – wartość nagród 3 000 zł.

 

Poprzedni artykułWarsztaty ze znanym fotografem
Następny artykułLikwidacja Inwestycji Świdnickich na półmetku