Strona główna Kultura Krajewski z nową powieścią w Świdnicy

Krajewski z nową powieścią w Świdnicy

4

Popularność przyniósł mu cykl powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Marek Krajewski, autor m.in. „Śmierć w Breslau” i „Widma w mieście Breslau”, przygotował dla czytelników kolejną mroczna historię, tym razem rozgrywającą się w powojennym Wrocławiu. O powieści „W otchłani mroku” z pisarzem będzie można porozmawiać w Świdnicy już 9 października.

krajewski6

Marek Krajewski przyjedzie na zaproszenie księgarni Eureka w Świdnicy. Z czytelnikami spotka się 9 października o godzinie 16.00. Rozmowę poprowadzi krytyk literacki Piotr Huniewicz. Wstęp wolny.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych Śmierć w Breslau, Koniec świata w Breslau, Widma w mieście Breslau, Festung Breslau, Dżuma w Breslau, Głowa Minotaura, Aleja samobójców i Róże cmentarne. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

 

Poprzedni artykułDrugie rozdanie piłkarskiego Pucharu Polski
Następny artykułPobili i ukradli skuter