Strona główna Wydarzenia Świdnica Janusz Korwin – Mikke w Świdnicy

Janusz Korwin – Mikke w Świdnicy

5

Znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów Janusz Korwin Mikke odwiedzi  Świdnicę. Polityk spotka się z mieszkańcami dziś, 8 października o godzinie 19:00 w Klubie Bolko.

korwin mikke

Janusz Korwin – Mikke był posłem z okręgu poznańskiego na Sejm I kadencji. Czterokrotnie startował w wyborach na prezydenta RP. W roku 1995 podczas wyborów prezydenckich prowadzi liczne kampanie przeciwko podwyżce podatków, zwłaszcza ukrytych i akcyzowych, prowadzi kampanię na rzecz przywrócenia kary śmierci. W wyborach zdobył 2,4 % głosów.

Korwin – Mikke był współtwórcą Unii Polityki Realnej i jej wieloletnim prezesem. Był jednym z najbardziej aktywnych mówców Sejmu I kadencji. Swoje przemówienia wygłaszał z zapałem i z pasją. Nawet osoby nieprzychylne liderowi UPR podkreślały, że wprowadził on swoimi mowami wiele ożywczego klimatu do nudnych i monotonnych posiedzeń sejmowych. Czasami zachowywał się jednak jak mówca wiecowy – dużo nieprzychylnych komentarzy wywołały użyte przez niego w trakcie debaty budżetowej słowa „rząd rżnie głupa” albo nazwanie strajkujących nauczycieli „zdesperowanym motłochem”. Przez większość posłów uznawany był za ekscentryka i skandalistę o utopijnych poglądach.

Poprzedni artykułFabrycznie nowe autobusy w MPK
Następny artykułNa podwójnym gazie