Strona główna Polityka Fabrycznie nowe autobusy w MPK

Fabrycznie nowe autobusy w MPK

19

Na początku 2014 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Świdnicy będzie mogło pochwalić się fabrycznie nowymi autobusami. Wczoraj, 7 października Wiktor Karol, prezes MPK i Andrzej Sienkiewicz dyrektor sprzedaży Solaris Bus & Coach  podpisał umowę na kupno 8 autobusów marki Solaris. 

Podpisanie umowy na dostawę nowych autobusów

Na zdjęciu od lewej Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris Bus & Coach i Wiktor Karol, prezes MPK Świdnica

Wracamy do Świdnicy po 12 latach, gdzie nasze autobusy nadal służą a ich przebiegi zbliżają się do miliona kilometrów. Dostarczymy do Świdnicy najnowocześniejsze produkty w skali europejskiej – mówił podczas podpisania umowy Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży Solaris Bus & Coach.

Solaris Urbino 8,9 LE

Solaris Urbino 8,9 LE. fot. Wikipedia Commons

Pierwsze cztery autobusy, na trasach świdnickiego MPK, pojawią się już pod koniec lutego 2014, a będą nimi pojazdy Solaris Urbino 12, których w sumie będzie sześć. Solaris Urbino 12  będą w stanie przewieźć blisko 100 pasażerów.  Kolejne cztery Solarisy, w tym dwa Urbino 12 i dwa Urbino 8,9, przyjadą do Świdnicy pod  koniec maja 2014 r. – To znaczący krok, który oznacza wymianę jednej trzeciej składu autobusów MPK na zupełnie nowe pojazdy – mówił Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Solaris Urbino 12

Solaris Urbino 12 fot. Wikipedia Commons

Urbino 12 i Urbino 8,9 to autobusy niskopodłogowe, wyposażone w monitoring oraz elektroniczne i głosowe systemy informacji pasażerskiej. Oba modele autobusów spełniają rygorystyczne normy emisji spalin.

Kwota jaka została przeznaczona na zakup ośmiu niskopodłogowych autobusów to nieco ponad 7 mln złotych brutto. Świdnica na ten cel dostała 4,8 mln złotych z  Unii Europejskiej.

tepe

Poprzedni artykuł„Stal wraca na właściwe tory”
Następny artykułJanusz Korwin – Mikke w Świdnicy