Strona główna Temat dnia Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

6

Piątek, czyli weekendu początek. Tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich strudzonych pracą. Podobno praca zawodowa ma swoje trzy plusy. Dzień wypłaty, urlop i weekend a ten zbliża się nieuchronnie. Dorzucając do tego piękną pogodę, otrzymamy świetną mieszankę pozytywnej energii. Warto spożytkować czas wolny od obowiązków i wybrać się do…? No właśnie. Co miasto przygotowało dla nas na nadchodzący weekend. Portal Swidnica24.pl jak co tydzień służy pomocą.

bitwa

 

***

W piątkowy wieczór zawsze polecam Wam wypad do kina. W Cinema3D jak zawsze sporo premier a dla spóźnialskich ostatnia szansa na obejrzenie odgrzewanych pozycji. Najświeższy repertuar znaleźć możecie TU

 ***

 Nazwa: Fashion Day 2013 (Wernisaż)

Miejsce: Galeria 44, Świdnica

Data i godzina: 11.10.2013, 19:00

Wstęp: Wolny

15 września w Świdnicy od samego rana był przepełniony modą, odbyła się bowiem druga edycja Fashion Day w ramach XXVI Dni Fotografii. W ciągu jednego dnia udało nam się skupić ludzi zainteresowanych modą, 16 fotografów, 9 wizażystów i 5 stylistów wspólnie tworzyło fotograficzne obrazy. Wyniki tej pracy będziemy mogli podziwiać 11 października o godz. 19.00 podczas wernisażu wystawy, ogłoszenia wyników i wręczenia nagród Fashion Day 2013. Pula nagród w tym roku to 2000 zł oraz nagrody rzeczowe. Firma FOTO-MASTER ufundowała statyw SLIK SPRINT EZ o wartości 250 zł oraz 3 równorzędne nagrody o wartości 100 zł każda w zakresie usługi laboratoryjnej. Natomiast firma Maxlash Profesional ufundowała za pierwsze miejsce dla stylisty i wizażysty zapraszenia do Poznania na 6 godzinne szkolenie z trwałego malowania rzęs stay long mascara oraz trwałego podkręcania rzęs pump up lash – wartość każdej nagrody 1099 zł, dla pozostałych stylistów i wizażystów 12 miesięczna kurację – innowacyjne serum stymulujące wzrost rzęs mount up lash – o wartości 249 zł każda, ufundowane przez Mount up lash. Zapraszamy na kolejny wieczór z modą w roli głównej, tym bardziej, że będzie on doskonałą okazją do podziwiania fotograficznych prac nie tylko powstałych w ciągu konkursowego dnia Fashion Day, ale również z wieczornego pokazu mody butiku MOBO oraz Marity Bobko.

 

Nazwa: „To ja Marylin Monroe”

Miejsce: Miejski Dom Kultury, Świebodzice

Data i godzina: 11.10.2013, 18:00

Wstęp: Wolny (Spektakl dla widzów od 16 roku życia)

11 października o godz. 18:00 czeka nas w MDK w Świebodzicach magiczny wieczór z Marylin Monroe. Przed nami monodram „To moja Marylin Monroe” Crisa Henry’ego w wykonaniu wrocławskiej aktorki Eweliny Niewiadowskiej, która w swojej artystycznej biografii ma m.in. rolę lady Makbet w dramacie Wiliama Szekspira. Tu zobaczymy ją w bardzo kameralnym, zbudowanym na dużych emocjach pojedynku z samą sobą. Po raz pierwszy w tym monodramie Marilyn Monroe pojawia się na zdjęciu już po paru minutach i przez resztę spektaklu będzie ciągle obecna jakby duchem. Głównie jako swego rodzaju punkt odniesienia. Tak będzie aż do specjalnego finału. Bohaterka spektaklu to Aktorka. Nie jakaś wyjątkowa, zwykła, która nie zrobiła kariery i zwątpiła w sens uprawiania tego zawodu. Jej więź z legendą amerykańskiego i światowego kina nie polega na jakichś artystycznych odniesieniach. Zdaniem bohaterki tego monodramu z Marilyn M. łączy ją podobieństwo życiorysów. Obie panie miały okropne dzieciństwo, a potem nie specjalnie im się wiodło w kontaktach z mężczyznami. Co tu kryć, mimo bardzo licznych prób obu – było, nie było – artystek. Ta opowieść jest rwana, pełna dygresji, niedopowiedzeń, tęsknot, samotności i najróżniejszych odcieni emocji. Autor i reżyser oraz grająca Aktorkę Ewelina Niewiadowska starają się zamazywać granicę między prawdą a zmyśleniem, autentyczną i tylko odegraną przed nami emocją, tak byśmy przestali się orientować, dawali się wciągnąć w tę pułapkę i dopiero po chwili rozumieli, że to tylko gra. Po prostu, teatr pokazujący swoją zwodniczą siłę. Wchłania nas w swoją zabawę z pozorami życia. Żongluje nimi. No… może ta odegrana prawda jakoś każdego z nas też gdzieś dotyka.

 ***

 Nazwa: 6. Rekonstrukcja Historycznych Bitew

Miejsce: Rynek w Świdnicy + teren campingu OSiR (ul. Śląska 37)

Data i godzina: 12.10.2013, 10:00

Wstęp: Wolny

Impreza wystartuje o godz. 10.00 na świdnickim Rynku, gdzie zaprezentują się historyczne regimenty, będzie apel i salwa honorowa. Zaraz po tym o godz. 11.00 wyruszy piesza wycieczka po pozostałościach  twierdzy świdnickiej. Miłośnicy historii będą mogli posłuchać opowieści i ciekawostek o budowie i życiu w twierdzy. Więcej na http://swidnica24.pl/musztra-zwiedzanie-i-bitwa/

Warto pamiętać, że o godzinie 14:30 i 17:00 w obozie zagra zespół „No Buisness Band”. Zapraszamy!

***

Nazwa: Modna Sobota w Galerii Świdnickiej

Miejsce: Galeria Świdnicka

Data i godzina: 12.10.2013, 12:00

Wstęp: Wolny

Już w najbliższą sobotę 12 października. Od godziny 12.00 zasięgnąć można porad kosmetycznych, skorzystać z bezpłatnego makijażu, spróbować najnowszych zapachów, zasięgnąć porady fryzjera czy wizażysty. Promować będziemy także najnowsze osiągnięcia kosmetologii estetycznej – panie dowiedzieć się będą mogły jakim bezinwazyjnym zabiegom mogą się poddać, by być piękniejszą i… szczuplejszą.

O 15.30 rozpoczynamy pokazy mody dla małych i dużych. Jesienne i zimowe kolekcje dla klientów w każdy wieku zaprezentują dzieci i młodzież. Swoje nowości pokażą między innymi: Smyk, Orsay, Greenpoint, Monnari, Mohito, Reserved, Top Secret, Martes Sport. Najmodniejsze obuwie na najbliższy sezon zaprezentuje salon Centro. A Sackces doda do tego stylowe torby i walizki.

Porady stylistów, pokazy makijażu i nowe zapachy 2013 – to wszystko od 12.00 do 17.00. Około godziny 16.00 rozstrzygnięcie konkursu „Jesień czaruje kolorami”. Dla czterech najlepszych stylizacji przygotowano talony zakupowe wartości 200 zł.

Choreografia: Anna Trzeciak, stylizacje: Violetta Mazurek, Maks Smyczyński przy wsparciu m.in. Eweliny Kałużniak, salonu Marionnaud, salonów VERA, BIM, Blue Velvet i firmy AVON. Sponsor nagród w konkursie „Jesień czaruje kolorami” – Galeria Świdnicka.

Artykuł sponsorowany

Nazwa: Turniej StreetBall

Miejsce: Hala sportowa w Żarowie, ul. Piastowska 10

Data i godzina: 12.10.2013, 10:00

Wstęp: Wolny

Powiatowe Zrzeszenie LZS Świdnica, a także Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają na Powiatowy Turniej Streetball. Impreza, która przeprowadzona zostanie 12 października w hali sportowej przy ul. Piastowskiej w Żarowie rozegrana będzie w kategorii kobiet i mężczyzn.

Organizatorzy:

– Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy

– Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

 Uczestnictwo:

– Składy 3-osobowe + 1 rezerwowy (maksymalnie 4 osoby)

– rocznik 1995 i starsi

Sprawy finansowe/nagrody:

– koszty organizacyjne turnieju ponoszą organizatorzy

– nagrody honorowe dla drużyn

 

***

Tegoroczna jesień nie taka zła jak ją zazwyczaj malują. Słońca nie brakuje i polegając na świeżych prognozach, piękna pogoda utrzyma się przez najbliższe dni. Podobno można jeszcze w tym roku złapać opaleniznę, czego Wam gorąco życzę.

 

MJ

Poprzedni artykułMuzycznie dla papieża-pielgrzyma
Następny artykułKolejny mecz o życie Polonii