Strona główna 112 Zmagania na tamie

Zmagania na tamie [FOTO/WIDEO]

2

Wciągnięcie worka, ważącego około 50 kg, na drzewo przy zastosowaniu dowolnej techniki alpinistycznej, zjazd z tamy po przepinkach przez trzy węzły, bieg terenowy pod  górę około 800 metrów to tylko nieliczne konkurencje z jakimi przyszło się mierzyć zawodnikom. Wczoraj na zaporze sztucznego zbiornika wodnego Jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim  miały miejsce XII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ratownictwie Wysokościowym.

Na zdjęciu Krzysztof Utzig, OSP Opole

Na starcie zawodów stanęło trzydziestu zawodników, a zmagania ukończyło 25. Najlepszym okazał się Mateusz Błaszkiewicz z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Tuż za nim ze stratą prawie dwóch minut uplasował się Krzysztof Utzig z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu. Trzecie miejsce zajął świdniczanin Marcin Walewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Różnica pomiędzy drugim, a trzecim zawodnikiem wyniosła tylko jedną dziesiątą sekundy.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli strażacy z Wrocławia startujący w składzie Mateusz Błaszkiewicz, Paweł Grądecki i Miłosz Więcławski. Drugie miejsce przypadło w udziale strażakom z KPSP w Świdnicy, którzy wystąpili w składzie Marcin Walewski, Andrzej Cerek i Łukasz Brańka. Natomiast, Przemysław Jadczak, Dominik Adamczyk i Adam Poręba, reprezentujący straż pożarną z Wałbrzycha stanęli na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa Dolnego Śląska były sprawdzianem przed październikowymi Mistrzostwami Polski, które zaplanowano w październiku w Łodzi.

***
Swidnica24.pl składa podziękowania starszemu strażakowi Piotrowi Rabendzie z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdnicy za pomoc w realizacji materiału filmowego.  

 

Poprzedni artykułOgromny sukces zawodników Gryfa!
Następny artykułPowalczą o prym w Memoriale Tadeusza Ząbka