Strona główna Sport Siatkówka Powalczą o prym w Memoriale Tadeusza Ząbka

Powalczą o prym w Memoriale Tadeusza Ząbka

1

Osiem zespołów kobiecych stanie na starcie siatkarskiego turnieju im. Tadeusza Ząbka, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę i niedzielę w dwóch halach mieszczących się przy ulicy Pionierów.


Program Memoriału im. Tadeusza Ząbka (21-22 września)

21.09 (sobota)

Zgłoszone zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny:

Grupa A (ul. Pionierów 29- hala OSiR przy lodowisku):
1.    MKS I Świdnica
2.    Kadra DLN
3.    Kluczbork
4.    UKS Lubań

Grupa B (ul. Pionierów 10 – hala Zespołu Szkół Ekonomicznych):
1.    MKS II Świdnica
2.    SOS Gim.3 Świdnica
3.    MKS MOS Wrocław
4.    Lewiatan Nysa

Mecze odbędą się systemem każdy z każdym w grupach według schematu:
1-2 – 3-4; 1-4 – 2-3; 1-3 – 2-4. Gra do dwóch wygranych setów, ewentualny trzeci set do 15. O kolejności w grupie decydują: duże punkty (zwycięstwo 2 punkty, przegrana 1 punkt), następnie stosunek setów, w dalszej kolejności bezpośredni pojedynek.

Program minutowy:
– 9.15 odprawa techniczna w obu halach
– 9.30 wyjście delegacji drużyn na grób Tadeusza Ząbka
– 10.00 rozpoczęcie pierwszych meczów (zespoły rozgrzewają się wcześniej)
– każdy kolejny mecz rozpoczynamy 15 minut po zakończeniu meczu odbytego wcześniej.
22.09 (niedziela)
Zespoły po sobotnich meczach tworzą dwie nowe grupy. Drużyny z miejsc 1A i 2A oraz 1B i 2B tworzą grupę walczącą o miejsca 1-4 (ul. Pionierów 29 – hala OSiR przy lodowisku), natomiast zespoły z miejsc 3A i 4A oraz 3B i 4B tworzą grupę walczącą o miejsca 5-8 (ul. Pionierów 10 – hala ZSE). Gra do dwóch wygranych setów (identycznie jak w sobotę) według schematu: 1A-2B, 2A-1B  oraz 3A-4B, 4A-3B. Wygrane zespoły w swoich grupach grają o miejsca 1-2 (grupa 1-4) oraz 5-6 (grupa 5-8), natomiast przegrane o miejsca 3-4 (grupa 1-4) oraz 7-8 (grupa 5-8).

Program minutowy:
– 9.30 rozgrzewka drużyn grających pierwsze mecze na obu halach
– 10.00 rozpoczęcie pierwszych meczy
– każdy kolejny mecz rozpoczynamy 15 minut po zakończeniu meczu odbytego wcześniej
– po rozegraniu ostatnich meczy wszystkie drużyny spotykają się na oficjalnym zakończeniu turnieju w hali przy ul. Pionierów 29 (hala OSiR).