Strona główna Wydarzenia Świdnica “Zdrowie ma smak” już wkrótce

“Zdrowie ma smak” już wkrótce

0

Po raz siódmy we wrześniu powiat świdnicki organizuje targi zdrowej żywności i produktu regionalnego, w których uczestniczyć będą wystawcy z różnych stron Polski oraz po raz pierwszy goście z Czech, zaproszeni w ramach realizacji projektu “Zdrowie ma smak. Produkty polsko-czeskiego pogranicza”.

Będzie można skosztować i kupić różnego rodzaju produkty z gospodarstw ekologicznych i żywność produkowaną metodami tradycyjnymi bez konserwantów m.in. miody, owoce i warzywa, zioła i przyprawy świata, przetwory owocowo-warzywne, pieczywa na zakwasie, sery kozie, krowie i owcze, wędliny, wody mineralne z uzdrowiska Szczawno Zdrój, oleje tłoczone na zimno, makaron bio, jaja kur zielononóżek, piwa, wina, nalewki i miody pitne oraz oryginalne produkty greckie.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się szczególnie drugi dzień targów, gdzie organizatorzy przygotowali liczne imprezy towarzyszące.

Jak co roku można będzie skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych, które zaplanowano na 7 września w godz. 9.00 – 14.00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy. Będzie można m.in. wykonać USG tarczycy i EKG serca, zbadać ostrość  wzroku, czy sprawdzić na ile niebezpieczne są znamiona występujące na naszym ciele.
– Szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w przygotowanych przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy konkurencjach sportowo-rekreacyjnych takich jak: kręgle amatorskie, hokej uliczny, rzuty ringo, rzuty woreczkami do celu, rzut lotką do tarczy, strzały piłką na bramkę – dodają organizatorzy.

To nie wszystkie atrakcje. Zainteresowani będą mogli skorzystać z porad instruktora Nordic Walkingu. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy przygotowali dla dzieci i młodzież konkursy z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz pokazy prawidłowego szczotkowania zębów, a 7 września o godz. 11.30 w sali teatralnej ŚOK-u rozpocznie się wykład  profesora Bogdana Kędzi z Poznania na temat “Terapia produktami pszczelimi”. Natomiast dzień wcześniej, 6 września wystąpi dziecięcy zespół folklorystyczny “Barunka” z Czech, który zaprezentuje swoje umiejętności w świdnickim Rynku.