Strona główna Sport Piłka ręczna Miedź znów okazała się lepsza

Miedź znów okazała się lepsza

0

Już tylko dziesięć dni zostało do startu nowego sezonu I ligi piłkarzy ręcznych. Okres przygotowawczy  drużyny ŚKPR-u dobiega zatem końca. W kolejnym meczu kontrolnym ŚKPR po raz drugi zmierzył się z Siódemką Miedź Legnica. W pierwszym starciu legniczanie byli dużo lepsi od świdniczan wygrywając aż 41:25. Drugie spotkanie było już dużo bardziej wyrównane, jednak Miedź i to spotkanie wygrała pewnie 28:21.

 

Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu wyglądała całkiem dobrze. Każda formacja zaprezentowała się przyzwoicie, dzięki czemu świdniczanie w pierwszej odsłonie toczyli wyrównaną walkę, co odzwierciedlał wynik. Do przerwy obie drużyny zdobyły po 12 bramek. Kluczowe dla losów meczu okazały się pierwsze minuty drugiej połowy. Wtedy właśnie goście rzucili 6 bramek przy tylko jednym trafieniu ŚKPR-u i mieliśmy wynik 18:13 dla przyjezdnych. Strat do końca meczu nie udało się odrobić i podopieczni Krzysztofa Terebuna przegrali to spotkanie ostatecznie 21:28. W drużynie gości na  uwagę zasługuje występ zaledwie 17- letniego reprezentanta Polski juniorów Bartosza Skiby, który mimo bardzo młodego wieku dobrze się  zaprezentował  i zdobył 2 bramki. Byli zawodnicy ŚKPR-u grający teraz w Miedzi rzucili w sumie 7 bramek. Robert Szuszkiewicz pokonywał naszego bramkarza pięć razy, a Paweł Orzłowski zrobił to dwukrotnie.

ŚKPR Świdnica – Miedź Legnica 21:28 (12:12)

 

ŚKPR: Pawlak, Bajkiewicz, Kuchciński,  P. Rogaczewski (6), Piędziak (3), Misiejuk (2), Jarosz (2), Rzepecki (2), Berezak (2), W. Makowiejew (2), Kaczmarczyk (1), Brygier (1), Bieżyński (1), Węcek

Poprzedni artykułPożegnali dyrektora III LO
Następny artykuł„Zdrowie ma smak” już wkrótce