Strona główna Kultura Z III LO do Voice of Poland

Z III LO do Voice of Poland

2

Pozytywna, energiczna nastolatka z mroczną duszą. Wrażliwa i towarzyska – tak o sobie mówi Patrycja Mizerska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, która w sobotę zakwalifikowała się do kolejnego etapu trzeciej edycji programu The Voice of Poland. Patrycja trafiła do grupy Edyty Górniak. 

Patrycja Mizerska

Patrycja Mizerska

Patrycja w swoim pierwszym występie w programie The Voice of Poland zaśpiewała piosenkę z repertuaru Alex Hepburn „Under”. Podczas tzw. przesłuchania w ciemno jury jest odwrócone tyłem do uczestników. Jeżeli, któryś z trenerów zachwyci się śpiewem uczestnika, naciska przycisk i odwraca się do niego, a śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Już po 45 sekundach Edyta Górniak wiedziała, że Patrycja musi być w jej drużynie. Po występie Górniak pytała Patrycję, jak się czuje? – Cieszę się, że nacisnęłaś – odparła z rozbrajającą szczerością uczennica III LO.  – Masz kawał głosu dziewczyno – tak występ Patrycji podsumowała Edyta Górniak.

Patrycja jest uczennicą trzeciej klasy III Liceum Ogólnokształcącego z realizacją dźwięku w Świdnicy. Uczęszcza na zajęcia wokalne do SPiT ,,FART’’ w Bielawie. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Otrzymała między innymi Grand Prix na: festiwalu FUMA w Zielonej Górze, festiwalu piosenki musicalowej i filmowej we Wrocławiu, Ekopiosenka Legnica, a także I miejsce na festiwalu Nowa Piosenka w Starym Krakowie, jak również I miejsce na przeglądzie piosenki aktorskiej w Bielsku Białej, a także nagrodę specjalną za osobowość na ,,Budziku’’ we Wrocławiu.  Oprócz tego jest tegoroczną stypendystką programu stypendialnego „zDolny Śląsk”.

The Voice of Poland jest adaptacją holenderskiego formatu The Voice of Holland. Celem programu jest odkrycie talentów wokalnych z warunkiem ukończenia przez uczestników 17 lat. Nagrodę główną stanowi propozycja kontraktu fonograficznego z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska.

Zobacz występ Patrycji Mizerskiej

Poprzedni artykułRewitalizacja trwa
Następny artykułSztafetowe biegi przełajowe