Strona główna Temat dnia Warszawski raper AK-47 w Świdnicy

Warszawski raper AK-47 w Świdnicy

9

Jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw tej jesieni –  pierwszy legalny krążek AK-47 zatytułowany „Autopsja”, będzie miał swoją premierę w Galerii Świdnickiej.  Koncert połączony z podpisywaniem płyt odbędzie się w sobotę, 14 września.

„Autopsja” sygnowana jest marką Proper Records.– To nasz pierwszy tego typu projekt. AK-47 jest pionierem który jako pierwszy przyjął nasze zaproszenie. To debiutant z ogromnym potencjałem, w którym pokładamy wielkie nadzieje – mówi prezes świdnickiej wytwórni, Piotr Jamrozik. Krążek jest zbiorem osiemnastu niepowtarzalnych kawałków, łączących charakterystyczny uliczny rap z głębokim przekazem tekstowym.To odzwierciedlenie moich doświadczeń i przeżyć, ale z wymiarem uniwersalnym. Każdy ze słuchaczy będzie odbierał i interpretował to na własny sposób, co sprawi, że dla każdego z osobna moja twórczość będzie miała wymiar autopsji – mówi  Adam Kubiak, czyli AK-47. Uzupełnienie twórczości artysty stanowią klipy do utworów, zrealizowane z dużą starannością oraz dozą metaforycznego artyzmu. Teledyski  rapera osiągają blisko milion internetowych odsłon.  AK-47 w Świdnicy pojawi się w dniu premiery swojego najnowszego materiału – w sobotę, 14 września.– To moja pierwsza wizyta w Świdnicy, ekspansja nowego terenu i nowych umysłów. Cieszę się, że mam okazję odwiedzić Wasze miasto i sam jestem ciekaw,  jaki będzie odbiór mojej muzyki – dodaje AK-47.

To dopiero początek

Proper Records jest jedyną w regionie wytwórnią płytową wydającą rap w regionie. Wrześniowy koncert AK-47 jest preludium planowanych muzycznych wydarzeń  – Jesień jest dla nas pracowita – wydajemy kilka płyt liczących się graczy na polskiej scenie rapowej. Chcemy, by chociaż część z nich zaprezentowała się na naszym terenie. Świdnica słucha rapu. My damy możliwość uczestniczenia w koncertach naprawdę cenionych artystów – mówi Piotr Jamrozik. AK-47 rozpocznie swój występ o godz. 16.30, w Galerii Świdnickiej,  podczas którego wykona trzy kawałki z „Autopsji”.  Tuż po nim, w Empiku, odbędzie się spotkanie autorskie, powiązane z podpisywaniem płyt. Wstęp na koncert jest wolny.

Poprzedni artykułPamiętają o Bogdanie Szymańskim
Następny artykułNie oszczędził 90-latków