Strona główna Sport Inne Pamiętają o Bogdanie Szymańskim

Pamiętają o Bogdanie Szymańskim

3

Nieżyjącego od dwóch lat świetnego świdnickiego tenisistę będzie wspominała cykliczna impreza. Trwają przygotowania do I Memoriału Bogdana Szymańskiego. Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji białego sportu w Świdnicy.

 

Rozruszał życie na kortach. To on był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od prawie piętnastu lat oraz organizatorem meczów międzymiastowych i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym  zawodnikiem – tłumaczy Stanisław Seweryn z Tenis Fan Klub-u, który wspólnie z OSiR-em i Fundacją Wspierania Sportu Łączy Nas Football podjęli się trudów organizacji Memoriału.

Jego pierwszą edycję zaplanowano na niedzielę, 22 września (w razie niepogody rezerwowe terminy to 28 lub 29 września). Przewidziano rozgrywki singlowe i deblowe. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia imprezy. Wpisowe – 20 złotych. Warto nadmienić, że przyjaciele z kortów wspomną Bogdana nie tylko samą grą. Planowana jest również wspólna wizyta uczestników turnieju na cmentarzu oraz złożenie kwiatów na grobie.

/OSiR/

Poprzedni artykułSzczepienia dla kolejnych dziewcząt
Następny artykułWarszawski raper AK-47 w Świdnicy