Strona główna Sport Inne Uczcili pamięć Bogdana Szymańskiego

Uczcili pamięć Bogdana Szymańskiego

0

I Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym – turniej, który ma być imprezą cykliczną rozpoczął się w niedzielę, 22 września o 9.00. W samo południe dokonano formalnego otwarcia, w którym oprócz zawodników uczestniczyła żona Bogdana Szymańskiego – Małgorzata.

 tenis3

Wiesław Kułakowski z Tenis Fan Klubu w kilku słowach przypomniał sylwetkę popularnego „Szymona”, po czym wyznaczona delegacja zawodników oraz pani Małgorzata Szymańska, Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora OSiR-u, Wiesław Żurek z Fundacji „Łączy nas Football” udali się na cmentarz i złożyli wiązanki kwiatów na grobie Bogdana Szymańskiego.

Memoriał rozgrywany był w dwóch kategoriach: single – masters oraz deble. W turnieju singlowym grała rozstawiona najlepsza ósemka zawodników ze świdnickiego rankingu tenisowego. Dziewięć par deblowych po rozlosowaniu zawodników podobnie jak single grało mecze systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów. W wielu przypadkach o zwycięstwie decydował dopiero tie-break, co świadczy o zaciętych pojedynkach. A im bliżej finałów mecze były coraz bardziej wyrównane.

W finale singli Andrzej Pawłowski w setach 6-4, 6-4 pokonał Michała Kozłowskiego. W deblu w meczu o pierwsze miejsce lepsi okazali się Robert Kurowski i Patryk Leśniara pokonując parę Norbert Kuraciński i Sebastian Pękała. Na czwórkę finalistów, tak w singlu jak i w deblu, czekały cenne nagrody rzeczowe, statuetki oraz dyplomy. Pamiątkową statuetkę i dyplom otrzymał też senior turnieju Wiesław Wojewoda. Zawody zakończyły się wspólnym grillem. Do przeprowadzenia Memorialu finansowo i organizacyjnie przyczyniły się: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fan Klub, Fundacja „Łączy nas Football” oraz firmy: Jodko-Schiewe, Wektor i Jako. Nad stroną systemu rozgrywek czuwał Waldemar Kurek (ŚOSIR), resztą organizacji zajęli się Wiesław Kułakowski i Stanisław Seweryn (Tenis Fan Klub).

Klasyfikacja singlowa

1. Andrzej Pawłowski

2. Michał Kozłowski

3. Sebastian Kalemba

4. Marek Florczak

5. Marek Orzechowski

6. Dariusz Pytel

7. Bartek Różycki

8. Mariusz Misiek

Klasyfikacja deblowa

1. Robert Kurowski, Patryk Leśniara

2. Norbert Kuraciński, Sebastian Pękała

3. Mariusz Kwinta, Janusz Sikora

4. Mariusz Paździora, Kamil Ślęzak

5. Dariusz Sztuka, Mariusz Bielejewski

6. Jarosław Babicz, Wacław Leszczyński

7. Wiesław Wojewoda, Małgorzata Misiek

8. Łukasz Zięta, Irek Wiercigroch

9. Waldemar Dziewisz, Janusz Barylski

Poprzedni artykułInkubator dla przedsiębiorczych
Następny artykułZasadzka na pedofila?