Kolejne Mistrzostwa Świata Lekarzy MEDIGAMES 2013 za nami. Tym razem najbardziej usportowieni lekarze z całego świata spotykali się z stolicy Chorwacji – Zagrzebiu. Na Mistrzostwa przyjechało bądź przyleciało ok. tysiąc lekarzy z ponad 40 krajów. Nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji z Polski (około 40 osób), w której dużą rolę odegrał lekarz ze Świdnicy – Maciej Michalak (specjalizant Kliniki Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Wojskowego Instytutu Medycznego).
Maciej stawał na podium aż 6 razy zdobywając medale w biegach na 100m, 200m i sztafecie 4x100m, poza tym w skoku w dal, skoku wzwyż i trójboju siłowym. To wielki sukces i duża nadzieja na przyszłość szczególnie biorąc pod uwagę, że Maciej startuje w kategorii A czyli zawodników do 35 roku życia.



![Efektowne zakończenie sezonu w obozie siatkarek Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/40-1-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


