Strona główna Temat dnia Skanska dokończy wiadukt

Skanska dokończy wiadukt

10

Szwedzki koncern budowlany jako jedyny przystąpił do przetargu na dokończenie budowy wiaduktu przy ulicy Polna Droga. Miasto wypowiedziało umowę poprzedniej firmie po informacjach, że grozi jej bankructwo.

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ulicy Polna Droga w Świdnicy

W maju pierwszy przetarg wygrała firma Pol-Dróg Dolny Śląsk z Oleśnicy, oferując za wykonanie wszystkich prac najniższą cenę – 2 miliony 394 tysiące złotych. Zdążyła wykonać zaledwie około 5% zaplanowanych prac, za co miasto zapłaciło około 120 tysięcy złotych.

Postanowiliśmy nie czekać na czarny scenariusz i chcieliśmy uniknąć kłopotów, gdy firma ogłosi upadłość. Wtedy procedury związane z wyłonieniem wykonawcy, rozliczeniem są bardziej skomplikowane i przedłużają znacząco termin zakończenia prac, co pokazał przykład przebudowy dworca PKP, po zaskakującym upadku firmy Integer – tłumaczył w sierpniu tego roku zastępca prezydenta Ireneusz Pałac.Przetarg na dokończenie inwestycji został ogłoszony 23 sierpnia. Zgłosiła się tylko jedna firma – Skanska Polska, oczekując za wykonanie prac 3 miliony 424 tysiące złotych. 85% będzie pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, resztę pokryje budżet miasta. Jednym z warunków przetargu jest dokończenie budowy do końca tego roku.

Rozebrany już, niski i wąski wiadukt, zastąpi metalowa, lekka konstrukcja. Pod półkolistym wiaduktem znajdzie się miejsce na poszerzoną jezdnię, chodniki dla pieszych i ścieżkę rowerową.

asz

 

 

Poprzedni artykułZagrają w streetball
Następny artykułMotoryzacyjny zawrót głowy