Strona główna Wydarzenia Żarów Siłownia pod chmurką

Siłownia pod chmurką

6

Żarowianie będą mogli korzystać z kolejnej formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Przy   Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie powstała właśnie ścieżka zdrowia. Zainstalowano na niej 9 urządzeń do ćwiczeń sportowych, które poprawiać będą kondycję  mieszkańców – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.

ścieżka zdrowia

To pierwszy takiego typu obiekt w naszej gminie, który ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. Wśród urządzeń na siłowni zewnętrznej znajdują się masażery, wyciągi górne, prasy nożne, twistery i wiele innych. Wybór jest więc naprawdę duży. Nowe urządzenia kosztowały ponad  31 tysięcy złotych. Jednak na realizację tej inwestycji Gminne Centrum Kultury i Sportu otrzymało dofinansowanie w wysokości 25 tysięcy złotych  z Urzędu Marszałkowskiego  – wyjaśnia Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Mieszkańcy przyznają, że na taką formę rekreacji czekali już od dawna. – Cieszymy się, że takie obiekty powstały właśnie w Żarowie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom będziemy mogli zażywać ruchu i poczuć się zdrowo – tłumaczy Krystyna Markiewicz, prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Plac przy żarowskiej ścieżce zdrowia nabierze również nowego wyglądu. W planach jest budowa nowego chodnika pomiędzy wszystkimi urządzeniami, a na wiosnę zdobić go będą również  krzewy.

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułKoniec wolnej amerykanki w oświacie?