Strona główna Wydarzenia Świdnica Ponad 5 mln zł dla przedsiębiorców

Ponad 5 mln zł dla przedsiębiorców

0

Dokładnie 5 milionów 250 tys. zł dodatkowo otrzymało Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych. W czwartek, 5 września podpisano umowę w ramach unijnej Inicjatywy JEREMIE. Uroczyste podpisanie z udziałem Jerzego Tutaja, członka zarządu województwa dolnośląskiego zorganizowano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

– To już czwarta umowa, w której fundusze dla przedsiębiorców otrzymuje Stowarzyszenie. Od czterech lat startujemy w otwartych konkursach z Regionalnego Programu Operacyjnego „Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw”, pozyskując kapitał na pożyczki dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Do dziś udało się nam pozyskać już 15,5 miliona złotych. Zaledwie miesiąc temu podpisaliśmy setną umowę z przedsiębiorcą ze Świdnicy, a już kolejne dziewięć firm uzyskało pomoc na start i rozwój swojej działalności – wylicza Konrad Jabłoński, prezes Sudeckiego Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych.

W ramach projektu przedsiębiorcy mogą liczyć na preferencyjne warunki, a w ramach nowego programu oprocentowanie pożyczek zostanie obniżone z 2,45 % do 1,5 %, a także zrezygnowano z prowizji. Istnieje również możliwość skorzystania z 6-miesięcznej karencji w spłacie kapitału.

– Kolejne miliony złotych to znaczące wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusze pomogą w rozpoczęciu działalności i wyposażeniu firm w nowoczesne parki maszynowe i technologie albo też będą służyć wsparciem działającym już przedsiębiorstwom, które mają szansę na modernizację. Po raz kolejny Stowarzyszenie, które powołały samorządy, pokazuje, że w sposób bardzo dobry i odpowiedzialny wywiązuje się ze swojej misji – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Więcej informacji o pomocy dla przedsiębiorców można znaleźć na stronie Stowarzyszenia www.ssig.pl.

Poprzedni artykułPolonia znów przegrała w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułPolecamy: Wszystko w porządku!