Strona główna Wydarzenia Strzegom Pierwszy taki marsz… kapeluszowy

Pierwszy taki marsz… kapeluszowy

0

Seniorzy w gminie Strzegom potrafią się bawić! Pierwszy Marsz Kapeluszowy Seniorów przeszedł ulicami miasta 25 września.

kapelusze (4)

Na czele barwnego korowodu pod parasolami, w którym uczestniczyło ponad 100 seniorów, szli organizatorzy marszu – pracownicy i dyrekcja Strzegomskiego Centrum Kultury. Pogoda nie dopisała, ale to nie przeszkadzało seniorom dobrze się bawić. Zachwycały barwne stroje i kapelusze, ozdobione kwiatami,  będące symbolami odwiecznej kobiecości. Ktoś nawet je określił jako żywe ogrody na głowie. Małe cuda natury i twory ludzkich rąk. Mężczyźni też nie byli gorsi, mieli na głowie kapelusze kowbojskie i wyglądali zadziornie.

Po happeningu na ulicach miasta seniorzy spotkali się z burmistrzem  Strzegomia Zbigniewem Suchytą  w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, gdzie w miłej atmosferze przy słodkościach rozmawiali o dobrej kondycji seniorów i sposobie na nudę, jakim jest aktywne działanie dla środowiska i oczywiście dobra zabawa oraz śpiew. W programie dnia była również świetna zabawa w CAS Karmel. Zespół „Retro”  wystąpił ze swoimi sztandarowymi piosenkami, animując wszystkich do wspólnego śpiewu. Był czas na grillowaną kiełbaskę i tańce przy akompaniamencie  zespołu „Fenix”. Świetna zabawa i fantastyczna atmosfera sprawiły, że z niecierpliwością czekamy  na podobne spotkanie za rok.

 

                                                                         Barbara Śmiatacz

Kierownik zespołu „Retro”

Poprzedni artykułStrzegom Autumn Show już w piątek
Następny artykułSiatkarki MKS rozpoczynają nowy sezon