Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowocześnie w sali przyrody

Nowocześnie w sali przyrody

1

Wygrali konkurs i mają świetnie wyposażoną klasę do lekcji przyrody. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie zostali docenieni przez firmę Tauron. Nową salę uroczyście otwarto 20 września.

Otwarcie sali przyrody w Mokrzeszowie

W wyjątkowej, trzeciej edycji konkursu „Sala Przyrody TAURON Ekoenergia” szkoła pozyskała 40 tys. zł i dziś może poszczycić się piękną i nowoczesną klasą. W akcji, która przebiegała pod hasłem: „Zielone światło dla EkoSzkół” brano pod uwagę szkoły, które dwukrotnie startowały w konkursie i szkoły, które na co dzień wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego.

Dzięki tym staraniom na ścianach nowej pracowni rozpościera się układ słoneczny, z sufitu kłębią się chmury, szafy wypełniają przybory dydaktyczne, a na ławkach stoją mikroskopy i laptop. Nikt też nie boi się wezwania do tablicy, bo praca na takiej- interaktywnej tablicy to sama przyjemność.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie to trzecia gminna placówka oświatowa, która wzbogaciła się o nowoczesną salę przyrody. Od ponad 2 lat sala przyrody funkcjonuje w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym, a od roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie.

 

Poprzedni artykułZagłosuj na najlepszego pracodawcę
Następny artykułWygraj wejściówki na Paranienormalnych