Strona główna Wydarzenia Świdnica Nauka nie musi być nudna

Nauka nie musi być nudna

0

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, aby wspierać zainteresowania i uzdolnienia swoich uczniów oraz motywować ich do nauki, realizuje proces nauczania nie tylko w murach szkolnych. Mimo że nowy rok szkolny trwa od miesiąca,  uczniowie już wiele razy opuścili swoje ławki, by kontynuować edukację w środowisku.

w teren2

Uczniowie klasy szóstej wyjechali na lekcje w terenie do Parku Krajobrazowego „Chełmy”, gdzie pod okiem ekspertów uczyli się rozpoznawać gatunki drzew liściastych i iglastych oraz zbierali owoce jesienne. Klasy czwarte wzięły udział w ciekawych zajęciach w Nadleśnictwie Świdnica, gdzie dzieci poznawały budowę i działanie mikroskopu. Oglądały również preparaty roślinne i zwierzęce oraz rysowały. Najstarsi uczniowie „szóstki” mieli okazję pogłębiać wiedzę na salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu wzbogaconego pokazem pt. „Co by pszczoła powiedziała, gdyby mówić mogła?”, który przybliżył im życie owadów społecznych. Ponadto wykład zawierał ciekawostki o różnych rodzajach miodów.

w teren1

Na innej sali wszyscy z  podziwem obserwowali pokaz robotów mobilnych i ramieniowych skonstruowanych i zaprogramowanych przez studentów koła naukowego. W Instytucie Automatyki i Robotyki uczniowie wzięli udział w pokazie „O robocie, który został malarzem”. Niektórzy uczniowie mieli szczęście i robot narysował ich portrety. Na koniec szóstoklasiści  brali udział w warsztatach „Wspinaczki linowej”. Miłym akcentem był poczęstunek  w postaci pysznej grochówki.

Poprzedni artykułMuzyczna Bitwa czeka na świdniczan
Następny artykułNa ważny temat: Sposób na wraki