Strona główna Sport Lekkoatletyka Nasi biegacze wystartowali w Maratonie Wrocławskim

Nasi biegacze wystartowali w Maratonie Wrocławskim

0

Stolica Dolnego Śląska gościła w minioną niedzielę kilka tysięcy lekkoatletów startujących w 31. Maratonie Wrocławskim. Na udział w biegu zdecydowało się kilku reprezentantów powiatu świdnickiego.

Najlepiej spisała się mieszkanka Świdnicy Halina Szczęsna-Radzikowska (Klub Biegacza Sobótka), która zajęła wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i drugie w kategorii wiekowej K-30. Świdniczanka uzyskała bardzo dobry czas – 3h 10min 36sek (rekord życiowy). Kazimierz Nosal (Hermes Świdnica) uzyskał wynik 3h 50min 02sek. Stanisław Kogut (Hermes Świdnica) ukończył maraton z wynikiem 4h 51min 33sek. Ostatnie 12 km trasy pokonał marszobiegiem pomimo mocnego bólu (kontuzja stopy: naderwanie paznokcia). Znany i ceniony maratończyk w naszym kraju Marek Musiał (Bystrzyca Górna) uzyskał czas 3h 43min 07sek. Jako jeden z trzech zawodników w Polsce ukończył wszystkie edycje Maratonu Wrocław (31 biegów!) i jest w kapitule honorowej tej imprezy. W jednej z edycji, w latach osiemdziesiątych miał nawet szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Rekord życiowy Marka Musiała oscyluje w granicach 2h 25min.