Strona główna Wydarzenia Świebodzice Komisarz Lew czeka na listy

Komisarz Lew czeka na listy

0

Od wtorku, 10 września, w Świebodzicach działa specjalna skrzynka e-mailowa, za pośrednictwem której można anonimowo zgłosić przemoc domową lub rówieśniczą. Wystarczy napisać na [email protected] – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala 

Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Komisariatem Policji w Świebodzicach, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Komisją Bezpieczeństwa przy Radzie Miejskiej w Świebodzicach, rozpoczął projekt mający na celu zmniejszenie zjawiska przemocy domowej i rówieśniczej. Działania będą przebiegały pod patronatem Komisarza Lwa.

Z myślą o umożliwieniu dzieciom bliższego kontaktu z Policją, powstał specjalny, elektroniczny adres e-mailowy [email protected], przeznaczony do korespondencji ściśle związanej z problemami dzieci i młodzieży. Komisarz Lew to maskotka dolnośląskiej Policji. Wybrana przez dzieci jest nie tylko pluszową zabawką i cenną nagrodą w policyjnych konkursach, ale przede wszystkim nauczycielem przyjaznym, dbającym o dobro dzieci i rodziny, otwartym na ich problemy.

We wtorek 10 września taka skrzynka uruchomiona została w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

–  Skrzynka obsługiwana jest przez specjalistę ds. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w rodzinie. Specjalista odpowiada na listy wyłącznie  w granicach swoich kompetencji. W przypadku, gdy styka się z problemami, które poza te kompetencje wykraczają, kieruje osoby do odpowiednich fachowców, placówek i instytucji pomocowych – wyjaśnia Izabela Siekierzyńska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Gdy tylko sytuacja tego wymaga, istnieje podejrzenie, że zdrowie lub życie dziecka (bądź innej osoby) jest zagrożone, podejmowane są natychmiastowe działania interwencyjne.

Osoby decydujące się na nawiązanie kontaktu z Komisarzem Lwem mają zapewnioną całkowitą anonimowość i dyskrecję. Mogą tu napisać nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe, które widzą w swoim środowisku problem przemocy.

Zachęcamy do korzystania z takiej formy kontaktu. Na stronie internetowej OPS w Świebodzicach – www.ops.swiebodzice.pl można znaleźć specjalny baner, który automatycznie otwiera skrzynkę.

Możesz napisać o swoich problemach a Komisarz Lew pomoże w ich rozwiązaniu. Adres e-mail: [email protected]

Poprzedni artykułDziwna ciecz wpadająca do Bystrzycy to…
Następny artykułZ pasją: Minister, kolejarz, najchętniej powstaniec