Strona główna Kultura Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

3

Piękna i słoneczna pogoda powraca do Polski. Jak widać, lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, a sam wrzesień? No cóż. Nie taki straszny jak go malują. Pierwszy tydzień roku szkolnego już za nami. Mam nadzieję, że uczniów nie dopada tzw. depresja pourlopowa, która jest częstą przypadłością w świecie dorosłych. Wiecie, o czym mówię. Przed nami weekend, dobry czas na wypad za miasto, ale nie tylko. Ciekawych wydarzeń nie zabraknie na miejscu, to gwarantuję i już teraz zachęcam do sprawdzenia imprezowych propozycji.

 

***

 W piątek po pracy lepiej nie planować absorbujących wydarzeń. Lepiej odpocząć, zrelaksować się po ciężkim tygodniu lub obejrzeć dobry film w Cinema3D. W ciągu jednego wieczoru będzie kilka premier, które warto zobaczyć.

 Nazwa: Przeszłość

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 09.06.2013, godzina 18:00

Wstęp: Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

 Nowy film Asghara Farhadiego, twórcy nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem „Rozstania”. Poruszający dramat psychologiczny, skonstruowany z precyzją najlepszego thrillera, był jednym z największych odkryć ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W rolach głównych – uhonorowana w Cannes nagrodą dla Najlepszej Aktorki Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami „Artysty”) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym „Proroku”.

 ***

Nazwa: Riddick

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 06.09.2013, godzina 19:30, 22:00

Wstęp: Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

Wczoraj mieliśmy przedpremierę a dziś już nieco wcześniej porze zobaczyć możemy oficjalną premierę trzeciej części Riddicka. Filmu, który powstał w dość ciekawy sposób. Vin Diesel, główny bohater filmu zastawił swój dom i cały majątek, by film mógł ujrzeć światło dzienne. Trzeba przyznać, że brzmi zachęcająco. Saga zrobiła niebywałą karierę na całym świecie, wykraczając poza świat filmu fabularnego. Do tej pory na podstawie przygód Riddicka powstały trzy gry komputerowe, wiele krótkometrażowych animacji i kolekcjonerskie figurki budując złożony świat tej fascynującej sagi. W tytułowej roli występuje gwiazdor „Szybkich i wściekłych” Vin Diesiel. Zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na obcej planecie Riddick musi przetrwać w walce ze śmiertelnie groźnymi wrogami. Staje się jeszcze potężniejszy i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Łowcy nagród ścigający go przez całą galaktykę staną się jedynie pionkami w grze, dzięki której Riddick rozpocznie odsiecz swojej planety, stojącej w obliczu zagłady.

 ***

Nazwa: Motorfestiwal Świdnica

Miejsce: Basen odkryty, ul. Śląska 45

Data i godzina: 06-08.09.2013, godzina 12:00

 Zaczyna się już w piątek, jednak dopiero w sobotę będzie co podziwiać. Mowa o kolejnym już zlocie fanów jednośladu Motorfestiwal Świdnica. Impreza ma charakter zamknięty dla motocyklistów, jednak w sobotę po 12:00 będzie można podziwiać przejazd maszyn przez Świdnicę podczas parady motocyklowej.

 Szczegóły na temat imprezy dostępne na: www.rider.swidnica.pl

***

Nazwa: VII Targi „Zdrowie ma smak”

Miejsce: Hol Teatru Miejskiego w Świdnicy, Rynek

Data i godzina: 07.09.2013, godzina: 09:00-14:00

 Po raz siódmy we wrześniu powiat świdnicki organizuje targi zdrowej żywności i produktu regionalnego, w których uczestniczyć będą wystawcy z różnych stron Polski oraz po raz pierwszy goście z Czech, zaproszeni w ramach realizacji projektu „Zdrowie ma smak. Produkty polsko-czeskiego pogranicza”.

Będzie można skosztować i kupić różnego rodzaju produkty z gospodarstw ekologicznych i żywność produkowaną metodami tradycyjnymi bez konserwantów m.in. miody, owoce i warzywa, zioła i przyprawy świata, przetwory owocowo-warzywne, pieczywa na zakwasie, sery kozie, krowie i owcze, wędliny, wody mineralne z uzdrowiska Szczawno Zdrój, oleje tłoczone na zimno, makaron bio, jaja kur zielononóżek, piwa, wina, nalewki i miody pitne oraz oryginalne produkty greckie.

Więcej informacji znajdziesz na: http://swidnica24.pl/zdrowie-ma-smak-juz-wkrotce/

 ***

Nazwa: Narodowe Czytanie

Miejsce: Galeria Świdnicka

Data i godzina: 07.09.2013, godzina: 10:00-13:00

 „Niech się dzieje wola Nieba! Z nią się zawsze zgadzać trzeba.” Te słowa, znane nam z „Zemsty”, głośnego dzieła Aleksandra Fredry oraz wiele znanych bajek, już 7 września będzie można usłyszeć w Galerii Świdnickiej w ramach Narodowego Czytania. To ogólnopolska akcja wspólnego czytania wybitnych autorów, piszących  o Polakach i Polsce. W ubiegłym roku przypomniane zostały  strofy Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Dzięki dzieciom i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury już w najbliższą sobotę, 7 września słuchacze będą mieli okazję ponownie usłyszeć dzieła Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników. Dzieł, które kształtują obraz polskiej kultury, tworzą pewien kod kultury, który jako Polacy bardzo dobrze rozumiemy.

 Nazwa: Dożynki Świebodzice-Ciernie 2013

Miejsce: Boisko OSiR w Cierniach

Data i godzina: 08.09.2013, godzina: 13:00

 Tegoroczne Dożynki w Świebodzicach odbędą się w najbliższą niedzielę 8 września na boisku sportowym w Cierniach. Rozpoczną się polową mszą dziękczynną, którą odprawi proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski o godz. 13.00. Następnie rozpocznie się część artystyczno-biesiadna: 14.30 – zabawy i animacje dla dzieci, o godz. 15.00 Show muzyczno-taneczne Miejskiego Domu Kultury. O godz. 16.00 wystąpi Zespół AKORD. Od godz. 17.00 koncert zagrają uElektro Górale, program konkursów estradowych o 18.30. Następnie o godz. 19.00 wystąpi zespół ANAKIN Polish Cover Band. Na zakończenie dożynek, od godz. 21.00, zabawa taneczna. Jak zawsze nie zabraknie pysznych, domowych wypieków i innych smakołyków, przygotowanych przez gospodynie z Cierni.

 ***

Nazwa: Faust w Bagieńcu

Miejsce: Bagieniec, stawy k/ruin pałacu

Data i godzina: 08.09.2013, godzina: 19:30

 W niedzielę 8 września o godzinie 19.30 w Bagieńcu będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Pretekstem do tego spotkania jest projekt realizowany przez młodzież ze Świdnicy i Żarowa, którego efektem będzie wystawa polskiego plakatu autorskiego, którą już 20 września będzie można zobaczyć w Świdnickim Ośrodku Kultury, Galerii 44 oraz kinie Cinema 3D. Inicjatorem obu zdarzeń jest założona przez Violettę Mazurek Fundacja Spichlerz Kultury, która w ten sposób inauguruje swoją działalność.

 Więcej na: http://swidnica24.pl/faust-w-bagiencu/

***

 Zapowiada się świetny weekend. Korzystajcie z pogody, bo może to być już ostatnia szansa. Życząc przyjemnego odpoczynku zostawiam Was z uśmiechem na twarzy!

MJ

Poprzedni artykułMorawa zaprasza na dolnośląskie mistrzostwa w skokach
Następny artykułPierwsi zasłużeni dla miasta