Strona główna Sport Lekkoatletyka Zmiażdżył rywali, Paweł Fajdek mistrzem świata!

Zmiażdżył rywali, Paweł Fajdek mistrzem świata!

22

Świetnie ułożył się konkurs rzutu młotem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Moskwie dla urodzonego w Świebodzicach Pawła Fajdka. Wychowanek Zielonego Dębu Żarów, a obecnie zawodnik Agrosu Zamość posłał młot na odległość 81 metrów i 97 centymetrów zostawiając rywali daleko w tyle i sięgając po medal z najcenniejszego kruszcu. To najważniejszy triumf w karierze naszego utalentowanego 24-letniego młociarza.

 

Paweł Fajdek trafił z formą idealnie pobijając w Moskwie swój rekord życiowy i uzyskując najlepszy tegoroczny rezultat spośród wszystkich młociarzy. Do tego zrobił to już w pierwszej próbie ustawiając wynik konkursu. Polak uzyskał blisko 82 metry zostawiając swoich przeciwników daleko w tyle. Ostatecznie na drugiej pozycji z wynikiem 80 metrów i 30 centymetrów uplasował się Węgier Krisztian Pars, trzeci był Czech Lukas Melich (79.36). Drugi z Polaków Szymon Ziółkowski nie zdołał zakwalifikować się do ścisłego finału.

To największy sukces w dotychczasowej karierze Pawła Fajdka prowadzonego niegdyś przez Jolantę Kumor, a obecnie trenowanego przez uznanego opiekuna Czesława Cybulskiego. Fajdek to ponadto złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy (Ostrawa 2011) i dwukrotny mistrz Uniwersjady (Schenzhen 2011 i Kazań 2013)

Poprzedni artykułSkazany na śmierć głodową
Następny artykułDofinansowanie do podręczników