Strona główna Bez kategorii Walczą o tytuł najpiękniejszej

Walczą o tytuł najpiękniejszej

1

Po raz piąty Samorząd Województwa Dolnośląskiego oceni wsie w ramach konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2013”.  W tym roku do tytułu najpiękniejszej wsi  z gminy Świdnica  pretenduje sołectwo Burkatów.

Burkatów w 2012 roku był gospodarzem gminnych dożynek. Zdjęcie UG Świdnica

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich, to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Opierając się na założeniu, iż na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie – konkurs sprawia, iż wsie mobilizując się realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

Tegoroczna edycja Konkursu zorganizowana została w IV kategoriach:
1. „Najpiękniejsza Wieś”
2. „Najpiękniejsza Zagroda”
3. „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi”
4. „Najlepszy start w Odnowie Wsi”.

– Cieszy nas, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez władze województwa dolnośląskiego. Jest to znak, że praca społeczna, którą wykonują mieszkańcy i organizacje pozarządowe działające w naszych sołectwach zostały zauważone również poza granicami naszej gminy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

W roku 2010 roku III miejsce w konkursie na najpiękniejszą wieś dolnośląską jury konkursu przyznało miejscowości Bystrzyca Górna. Wśród wyróżnionych w kategorii „„Najpiękniejsza Zagroda” znalazło się gospodarstwo Piotra Gancarczyka z Witoszowa Dolnego. Rok później sołectwo Bystrzyca Górna powtórzyło swój sukces plasując się na II miejscu jako najpiękniejsza dolnośląska wieś. W 2012 roku Bystrzyca Górna otrzymała wyróżnienie. Która spośród 44 wsi, które zgłosiły się w tym roku do konkursu, znajdzie się na podium, o tym przekonamy się we wrześniu.

 

 

Poprzedni artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 55 [KONKURS]
Następny artykułDroga po remoncie gotowa