Strona główna Temat dnia Trzy tytuły miss dla świdniczanki!

Trzy tytuły miss dla świdniczanki!

19

II Wicemiss Polski, Miss Publiczności i Miss Internetu. Weronika Wróbel ze Świdnicy podbiła serca widzów i jurorów I Wyborów Miss Polski na wózku. W niedzielny wieczór odebrała koronę i liczne nagrody podczas gali finałowej w Ciechocinku. Miss Polski została Olga Fijałkowska.

Zdjęcie nadesłane przez rodzinę Weroniki Wróbel.

– Wciąż jestem w szoku i nie mogę ochłonąć – mówi wzruszona 19-latka ze Świdnicy. – Przygotowania do gali były przygodą, a same występy na gali niezapomnianym przeżyciem. Jestem bardzo szczęśliwa i myślę, że wreszcie przełamałam nieśmiałość. Na pewno udział w wyborach pomoże mi w dalszym życiu.

Podczas gali 10 finalistek prezentowało się w układach choreograficznych, oczywiście nie zabrakło pokazu w sukniach wieczorowych. Trzeba było też odpowiedzieć na pytania. – Dostałam dwa: dlaczego wzięłam udział w wyborach i ile podnoszę – śmieje się Weronika, która jest utalentowaną sportsmenką, zdobywa medale w mistrzostwach w podnoszeniu ciężarów. Weronika nie chodzi od 2 roku życia, kiedy to wydarzył się wypadek na schodach. Nigdy jednak niepełnosprawność nie przeszkadzała jej w realizowaniu marzeń ani nie była powodem frustracji. Jest piękną, utalentowaną i uśmiechniętą młodą kobietą. – To nasza duma – zgodnie mówią rodzice, Joanna i Paweł Wróblowie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Weronika tak dużo osiągnęła podczas wyborów. Zdumiał nas rozmach tej imprezy, udział tak wielu stacji telewizyjnych i premiera Donalda Tuska, który przekazał list gratulacyjny i prezent. To chyba tablet, ale nie rozpakowujemy nagród, niech zrobi to sama Weronika, jak tylko ochłonie! A przy okazji chcemy podziękować czytelnikom Swwidnica24.pl, bo to w znacznej mierze dzięki nim nasza córka trafiła do finału.

Fot. Paweł Nałęcz, Fundacja Jedyna Taka

Udział w finale poprzedziło głosowanie przez internet. Weronika zdobyła ponad 10 tysięcy głosów, najwięcej ze wszystkich kandydatek. Okazuje się, że pozostała ulubienicą szerokiej publiczności, zdobywając obok II Wicemiss Polski tytuły Miss Internetu i Miss Publiczności. Oprócz korony świdniczanka dostała moc nagród, m.in. najnowszy model wózka, rower dla niepełnosprawnych, turnus rehabilitacyjny o wartości 5 tysięcy złotych, biżuterię i kosmetyki. – Wy jesteście warte wszystkich nagród, bo dajecie nam nadzieję, że marzenia nie mają barier – mówił podczas gali premier Donald Tusk.

I Wybory Miss Polski na wózku zorganizowała Fundacja „Jedyna Taka”.

asz

Poprzedni artykułPielgrzymka ze ślubem
Następny artykułPijany zderzył się z kombajnem [FOTO]