Strona główna Temat dnia TBS przejmie „dziurę” na ul. Spółdzielczej?

TBS przejmie „dziurę” na ul. Spółdzielczej?

14

Spółce „Katedra”, która miała wybudować obiekt mieszkalno-usługowy przy ulicy Spółdzielczej grozi upadłość. Realizacja inwestycji stanęła pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że dokończy ją świdnicki TBS.

Jak informuje zastępca prezydenta, Ireneusz Pałac, Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego  wyraża gotowość przejęcia wykopu i dokończenia prac. – Sytuacja jest na tyle dobra, że nie byłoby potrzebne podnoszenie kapitału towarzystwa. Mogłoby, posiłkując się kredytem, wykupić teren po rozsądnej cenie i zrealizować inwestycję.

Spółka „Katedra”, reprezentowana przez Josepha Murphy`ego, ma na swoim koncie udaną inwestycję przy ulicy Jagiellońskiej w Świdnicy. Teren przy ul. Spółdzielczej odkupiła od poprzedniego właściciela w czasie boomu inwestycyjnego, ale dziś nie jest w stanie dokończyć prac. Właściciel spółki poinformował władze miasta o złożeniu do sądu we Wrocławiu wniosku o upadłość. Wniosek najprawdopodobniej zostanie rozpatrzony w połowie września. Niewykluczone, że do sprzedaży terenu wraz z projektem i pozwoleniem na budowę mogłoby dojść już w październiku. – Oczywiście, jeśli znajdzie się chętny developer, który zagwarantuje dokończenie budynku, nie będziemy się upierać – zastrzega Ireneusz Pałac. – Jednak wersja z wykupem działki przez TBS jest jak najbardziej realna. Nie możemy pozwolić na to, by w centrum miasta straszyła „dziura”, która wkrótce może zacząć zagrażać sąsiednim budynkom. Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, który ocenił, że w tej chwili jeszcze jest bezpiecznie. Jednak sam wykop od strony ulicy jest kiepsko zabezpieczony. Kolejna kwestia to planowana przebudowa nawierzchni tej części ulicy Spółdzielczej. Nie można jej wykonać, zanim nie powstanie budynek. Działania trzeba więc podjąć jak najszybciej.

Zgodnie z projektem przy ul. Spółdzielczej ma powstać budynek z 43 mieszkaniami, 3 lokalami użytkowymi na parterze i podziemnym parkingiem. Jeśli TBS odkupi teren, prace mogą ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

asz

 

Poprzedni artykułW Święto Wojska Polskiego [PROGRAM]
Następny artykułNowa lokomotywa w muzeum [FOTO]