Strona główna Sport Inne Świebodziccy samorządowcy jak olimpijczycy

Świebodziccy samorządowcy jak olimpijczycy

1

Podczas minionego weekendu w Jaczkowie położonego w gminie Czarny Bór odbył się XI Festynu Sportu pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca. Specjalną atrakcją przygotowaną przez organizatorów w ramach rozszerzonej formuły zawodów był start pracowników samorządowych różnych szczebli w I Mistrzostwach Dolnego Śląską Samorządowców w kolarstwie szosowym.

 

Samorządowcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Na starcie nie zabrakło  miłośnika kolarstwa szosowego Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca, a także przedstawicieli urzędów miast, gmin i starostw powiatowych oraz jednostek podległych, m.in. ze Świebodzic, Polkowic, Sobótki, Czarnego Boru, Wałbrzycha, Wrocławia, Lubawki, a także Kamiennej Góry.

Bardzo dobrze wypadli  świebodziccy samorządowcy, którzy zgarnęli kilka czołowych miejsc. Najlepszymi kolarzami w świebodzickim magistracie okazali się pracownicy Wydziału Zamówień Publicznych: pełniący obowiązki kierownika tegoż wydziału Łukasz Kurpisz i Krzysztof Gefert oraz przedstawiciel Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach Piotr Zieliński. Nagrody laureatom wręczyli zaproszeni goście oraz czarnoborscy olimpijczycy – Radosław Romanik, Zbigniew Filip i Krzysztof Pływaczyk.

Nasi zawodnicy startowali w kategorii do 29 lat i uzyskali następujące  wyniki:

• Piotr Zieliński – 2. miejsce w kategorii do 29 lat i 2. miejsce w klasyfikacji generalnej

• Krzysztof Gefert – w kategorii do 29 lat – 3. miejsce, w generalce 10. miejsce

• Łukasz Kurpisz – w kategorii do 29 lat – 4. miejsce, w generalnej klasyfikacji 16. miejsce

Poprzedni artykułBudynek Centrum Kultury jak nowy
Następny artykułDzieci nie były winne!