Strona główna Temat dnia Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej [MAPKA]

6

W poniedziałek, 26 sierpnia, rozpoczyna się jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w Świebodzicach. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przystępuje do przebudowy ulicy Strzegomskiej (droga wojewódzka Nr 374) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wodną do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Olszan. Droga zostanie poszerzona, powstaną także dwa ronda, które upłynnią duży ruch tranzytowy wiodący w kierunku autostrady A4. Prace będą prowadzone na blisko 1,5-kilometrowym odcinku.

fot. archiwum

O realizację inwestycji burmistrz Bogdan Kożuchowicz zabiegał od wielu lat. Wreszcie udało się doprowadzić do ujęcia drogi w planie pilnych zadań, dodatkowo samorząd zaoferował udział finansowy w tym przedsięwzięciu. W tym roku jest to kwota 1 mln zł.

– Ulica Strzegomska jest bardzo ruchliwą trasą, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody o ciężkim tonażu, które kierują się w stronę autostrady A4. Skrzyżowanie z ulicą Wodną/Łączną w godzinach szczytu jest bardzo zakorkowane, wyjazd z ulic podporządkowanych to czasami nawet kilkunastominutowe oczekiwanie – wylicza burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Budowa ronda zdecydowanie wpłynie na poprawę przepustowości, ale i bezpieczeństwa w tym miejscu. Jest to bardzo ważna dla miasta inwestycja, cieszę się, że DSDiK przystępuje do prac.

Drugie, mniejsze rondo, powstanie na skrzyżowaniu z ulicą Olszańską. Ronda są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o bezkolizyjność i bezpieczeństwo ruchu.

Zadanie jest naprawdę duże, bo obejmuje nie tylko pas drogowy, ale także ma część mostową, energetyczną, kanalizacyjną, trzeba będzie także przebudować infrastrukturę telekomunikacyjną, gazową. Realizacja przewidziana jest na dwa lata a wartość inwestycji to ok. 10 mln zł.

Pierwsze prace rozpoczynają się w poniedziałek, 26 sierpnia. Ekipy w pomarańczowych kamizelkach kierowcy zobaczą na wyjeździe ze Świebodzic, za skrzyżowaniem z ulicą Przemysłową. Będzie się to wiązać z utrudnieniami w ruchu, prosimy o ostrożną i uważną jazdę oraz zastosowanie się do znaków nowej organizacji ruchu.

Poprzedni artykułWygrana zielonogórzan w towarzyskim turnieju w Świdnicy
Następny artykułWygraj charytatywną aukcję i leć balonem