Strona główna Kultura Przyczepy z całej Europy w Świdnicy

Przyczepy z całej Europy w Świdnicy

11

Już za dwa lata Świdnica stanie się stolicą europejskiego caravaningu. Miasto dla zlotowiczów przygotowało ponad 300 miejsc, ale miłośników kamperów może być znacznie więcej. 

– Zaczęło się już kilka lat temu od utworzenia pola namiotowego i dobrego kompleksu noclegowego dla turystów w domu wycieczkowym OSiR. Kolejnym elementem stał się camping, który został wysoko wypunktowany przez organizacje campingu i caravaningu. Od lat w Świdnicy organizowane są również zloty campingu i caravaningu – mówił podczas konferencji prasowej Waldemar Skórski.

Decyzja o organizacji zapadła podczas 79. Międzynarodowego Zlotu Campingu i Caravaningu w Sławie, który miał miejsce w sierpniu. Wystarczyła krótka  wizyta, ścisłego szefostwa Europejskiej Federacji Caravaningu, w  Świdnicy, aby przekonali się, że to właśnie Świdnica zasługuje na organizację zlotu w 2015 roku. Imprezę zaplanowano w dniach 21 – 25 sierpnia 2015 roku.

Pole campingowe znajdujące się przy ulicy Śląskiej jest za małe, aby mogło pomieścić wszystkich uczestników zlotu. Dlatego organizatorzy postanowili wykorzystać do tego tereny należące do  Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Caravaning to jedna z form turystyki motorowej, w której za bazę żywieniowo – noclegową służy przyczepa campingowa lub samochód campingowy. Ta forma wypoczynku z roku na rok zyskuje grono nowych miłośników.

Poprzedni artykułZ lotu ptaka [VIDEO]
Następny artykułŚwiat zawsze był kolorowy?