Strona główna Sport Piłka nożna Przełamanie Polonii w starciu z Lechią?

Przełamanie Polonii w starciu z Lechią?

0

Po trzech seriach spotkań nowego sezonu III-ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze Polonii Świdnica mają na swoim koncie punkt i zero po stronie strzelonych bramek. Mamy nadzieję na poprawę obu tych statystyk już w najbliższym ligowym pojedynku – wyjazdowej potyczce z groźną Lechią Dzierżoniów.

 

Lechici również początku sezonu nie mogą zaliczyć do wielce udanego. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego rozpoczęli co prawda od wyjazdowej wygranej 2:0 z Promieniem Żary, następnie przyszedł czas na pechową porażkę 0:1 z Piastem Żmigród i przegraną 1:2 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Po trzech kolejkach Lechia Dzierżoniów z trzema punktami oraz trzema strzelonymi i straconymi bramkami znajduje się na jedenastym miejscu w tabeli.

W ubiegłym sezonie wyraźnie lepiej spisywali się dzierżoniowianie, którzy zakończyli rozgrywki na trzeciej pozycji (55 punktów), biało-zieloni uplasowali się na dwunastej lokacie (34 punkty). Bezpośrednie starcia dla trójkolorowych, w Dzierżoniowie gospodarze wygrali 2:1, w Świdnicy padł bezbramkowy remis.

Spotkanie 4. kolejki pomiędzy Lechią, a Polonią odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 sierpnia w Dzierżoniowie, początek konfrontacji o 17.00.  

/Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułWysypisko na Zarzeczu skontrolowane. Cofną pozwolenie?
Następny artykułMłody o młodych: Paweł Wysoczański jurorem VI Festiwalu „Okiem Młodych”