Strona główna Temat dnia Ma bzika na punkcie ciastek

Ma bzika na punkcie ciastek [FOTO/VIDEO]

20

Dorota Tęcza laureatka ubiegłorocznego „Debiutu Gospodarczego” od kilku miesięcy z powodzeniem prowadzi swój biznes – firmę Cakes-Island, zajmującą się artystycznymi wypiekami i ozdabianiem tortów. W środę, 21 sierpnia firmę świdniczanki w nowej siedzibie odwiedził prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. 

– Ryzyko w prowadzeniu własnej działalności zawsze jest, więc tym bardziej cieszą mnie pozytywne wieści o rozwoju firm debiutantów – mówi prezydent Murdzek.

Zobacz film autorstwa Mariusza Ordyńca

Świdniczanka w ramach konkursu otrzymała 30 tys. zł finansowego wsparcia na rozpoczęcie działalności. Pasją do wypieków zaraziła ją mama, która pracuje w restauracji. Jak sama przyznaje ma bzika na punkcie ciastek.

– W każdej wolnej chwili przygotowywałam ciasta i ciasteczka. Podoba mi się to, że robię coś co cieszy oko, ale też podniebienie – mówi Dorota Tęcza.

Od początku działalności przygotowuje artystyczne wypieki na wesela, imprezy zorganizowane, a także indywidualne zamówienia.

– Przygotowywałam już torty w kształcie samochodu, aparatu i w sumie blisko 5 tysięcy pierników – dodaje laureatka Debiutu.

Poprzedni artykułJeden ze złodziei zatrzymany
Następny artykułGospodarze najlepsi nad zalewem Witoszówka