Strona główna Temat dnia Jeden ze złodziei zatrzymany

Jeden ze złodziei zatrzymany

43

Policja zatrzymała mężczyznę, który może mieć związek z włamaniem do sklepu odzieżowego znajdującego się przy ulicy Kazimierza Pułaskiego w Świdnicy. 

Do zatrzymania doszło wczoraj, 20 sierpnia. Mężczyzna został aresztowany na 48 godzin. Obecnie trwają czynności śledcze, które mają potwierdzić udział 28 – letniego mężczyzny w kradzieży z włamaniem – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Przypomnijmy. Do kradzieży doszło 17 sierpnia, dwie minuty po północy. Sprawcy do sklepu odzieżowego dostali się po uprzednim wybiciu szyby, skąd skradli 30 t-shirtów, 8 bluz, plecak. Całe zdarzenie sfilmowały dwie kamery, a nagranie trafiło do Internetu. Właściciel straty wycenił na około 5 tysięcy złotych. – Chciałbym podziękować policji i wszystkim tym, którzy pomogli nam w rozpoznaniu sprawców włamania – mówi Tomasz Gadziński, właściciel sklepu.

28-letni mężczyzna jest znany policji. Wcześniej był zatrzymywany za podobne przestępstwa. Jeśli okaże się, że świdniczanin brał udział w kradzieży z włamaniem może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułKolejni medaliści mistrzostw Polski ze Stragony! [FOTO]
Następny artykułMa bzika na punkcie ciastek [FOTO/VIDEO]