Strona główna Bez kategorii Koniec pieniędzy dla aktywnych bezrobotnych

Koniec pieniędzy dla aktywnych bezrobotnych

10

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy wstrzymał przyjmowanie wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i doposażenie miejsc pracy. – Wykorzystane zostały wszystkie pieniądze, które otrzymaliśmy w tym roku z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego – wyjaśnia Tadeusz Kotlarski, dyrektor PUP. Kończą się także środki na inne formy aktywizacji bezrobotnych.

Na doposażenie miejsc pracy wydano wydano1,7 miliona złotych. Dzięki temu zatrudnienie znalazło 97 osób. Z dotacji na założenie firm, finansowych z Funduszu Pracy, skorzystało 30-tu bezrobotnych, z Europejskiego Funduszu Społecznego – 97. Dodatkowo 15 osób otrzymało wsparcie z rezerwy ministra pracy dla osób zwolnionych z przyczyn niezwiązanych z pracownikami. W sumie dotacje sięgnęły 2,6 miliona złotych.

– Zainteresowanie takimi formami wsparcia utrzymuje się od kilku lat. W tym roku na przeszkodzie nie stanęło nawet spowolnienie gospodarcze – mówi  dyrektor Kotlarski. – Myślę, że powoli odbijamy się od dna, choć jestem bardzo ostrożny, bo przecież mamy sezon letni, a więc tradycyjnie najlepszy czas na rynku pracy. Mam także nadzieję, że podobnie jak przed rokiem minister we wrześniu uruchomi dodatkowe środki z rezerwy. O Wznowieniu naborów na pewno będziemy informować, m.in. za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Na koniec lipca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 8064 bezrobotnych. Stopa bezrobocia spadła do 14,2 procent (w czerwcu było to 14,9%).

asz

 

Poprzedni artykułW maju zwyciężyliśmy, a teraz?
Następny artykułW Święto Wojska Polskiego [PROGRAM]