Strona główna Bez kategorii Imprezownik: Propozycje na weekend

Imprezownik: Propozycje na weekend

0

Dla jednych zwykły piątek a dla innych część długiego sierpniowego weekendu. Dzisiaj mamy również półmetek sierpnia i już niespełna dwa tygodnie do końca wakacji. Jak co tydzień mamy dla Czytelników kilka propozycji, o których warto pamiętać planując weekend. 

*** 

Piątkowy wieczór to odpowiedni czas na dobry film w Cinema3D. Co możemy  zaproponować?

Nazwa: Millerowe

Miejsce: Cinema3D, Galeria Świdnicka

Data i godzina: 16.08.2013, godzina 20:45

Wstęp: Bilet normalny 18 zł, ulgowy 16 zł

David Burke (Jason Sudeikis) jest pomniejszej klasy dilerem marihuany. Jego klientami są kucharze, matki, ale nie dzieci – ma przecież skrupuły. Co więc mogło pójść źle? Wiele rzeczy. Woląc, z oczywistych powodów, trzymać się w cieniu, na własnej skórze odczuwa, że żaden dobry uczynek nie uchodzi bezkarnie. Kiedy próbuje pomóc nastolatkom z sąsiedztwa, napada na niego trzech ulicznych zbirów, którzy kradną mu towar i pieniądze, przez co staje się dłużnikiem swego dostawcy Brada (Ed Helms). Aby zacząć od nowa – i zachować zdrowie a pewnie też życie – David musi stać się przemytnikiem narkotyków na dużą skalę i doprowadzić najnowszą dostawę Brada z Meksyku na miejsce przeznaczenia. Z pomocą swoich sąsiadów, cynicznej striptizerki Rose (Jennifer Aniston), przyszłego klienta Kenny’ego (Will Poulter) oraz niesfornej, znającej życie ulicy nastolatki Casey (Emma Roberts), obmyśla niezawodny plan. Jedna fałszywa żona, dwoje udawanych dzieci, do tego ogromny, błyszczący kamper – w święto 4 lipca Millerowie kierują się na południe od granicy. Z pewnością zakończy się to wielkim hukiem.

Więcej weekendowych propozycji –  http://swidnica24.pl/cinema-3d-zaprasza-do-kina-repertuar-37/

***

Jeśli nie macie ochoty na kino, proponujemy wypad na Festiwal Tajemnic. O co chodzi?

Nazwa: Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Miejsce: Zamek Książ

Data i godzina: 16-18.08.2013, godzina 20:45

Wstęp: Bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

I Dolnośląski Festiwal Tajemnic to najciekawsze wydarzenie historyczno – popularnonaukowe w sezonie, skierowane przede wszystkim do fascynatów dawnych dziejów, osób spragnionych wiedzy i poszukiwaczy przygód. Różnorodny wachlarz tematyczny prelekcji połączony z licznymi badaczami to niezwykła okazja, by poznać najmocniej skrywane tajemnice z naszego regionu (a więc województwa słynącego z niewyjaśnionych sekretów i tzw. „białych plam”). Organizatorzy przygotowali ponad 25 wykładów i 15 projekcji (w tym widowiskowy film „Nosferatu” z muzyką na żywo), sprowadzili nieudostępnianą turystom wystawę Muzeum Medycyny Sądowej oraz przewidzieli szereg tak wspaniałych atrakcji dodatkowych jak inscenizacje historyczne, podniebne pokazy lotnicze, ucztę historyczną czy lekcje poszukiwawcze. Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń zostanie Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który przez swoją drugowojenną przeszłość nierozerwalnie kojarzy się z zaginionymi w wojennych zawieruchach  skarbami Dolnego Śląska.

Więcej na: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/ksiaz-i-dolnoslaski-festiwal-tajemnic.html

***

Nazwa: XIV Memoriał Pawła Sosika

Miejsce: Os. Piastowskie, obok hali OSiR (Mieszka Starego 6)

Data i godzina: 17.08.2013, 10:00 

Wszystkich miłośników i sympatyków dwóch kołek zapraszamy na XIV edycję Memoriału im. Pawła Sosika, który jest czwartym etapem Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Najlepszych polskich młodych kolarzy zobaczymy już w tę sobotę, 17 sierpnia. Start i meta – hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Mieszka Starego 6. Początek wyścigu – godz. 10.00. Jak co roku na starcie pojawi się czołówka krajowa oraz ekipy zagraniczne. Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: Juniorka Młodsza, Junior Młodszy oraz Kobiety Open. Po starcie wyścigu głównego odbędzie się start wyścigu dla dzieci w kategoriach: dzieci przedszkolne oraz dzieci klas I-III. Zapisy do wyścigu dzieci w dniu zawodów przy trybunie głównej. Wymagany będzie kask ochronny dla młodych uczestników wyścigu oraz pisemna zgoda rodziców na udział w zawodach, którą rodzice będą zobowiązani wypełnić podczas zapisywania swoich pociech .

***

Nazwa: Górskie Samochodowe Mistrzostwa Górskie / Sienna 2013

Miejsce: Sienna (pow. Kłodzki)

Data i godzina: 16-18.08.2013, godzina 09:00

foto Tomasz Dudlej

O kierowcach, którzy w ten weekend zjadą do Siennej, mówi się, że stale mają pod górę. I to prawda! Ich rywalizacja cięgle odbywa się na górskich drogach. Im więcej zakrętów i im bardziej stromo, tym lepiej. Podwójna runda GSMP, której organizatorem jest Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, na kultową trasę ma przyciągnąć około setki najlepszych zawodników.

Czy komuś uda się pobić rekord trasy w Siennej, ustanowiony w ubiegłym roku przez Tomasza Nagórskiego? Kręty odcinek drogi o długości 2770 m Mistrz Polski pokonał w czasie 1:29, 762. A w tym roku konkurencja na okazjonalnym torze w okolicach Stronia Śląskiego ma być naprawdę duża. 11. i 12. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, organizowana przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, powinna zgromadzić około setki niezwykle szybkich kierowców oraz ich niewyobrażalnie mocne maszyny. Udział w zawodach weźmie cała czołówka, która rywalizuje o mistrzowskie tytuły w górach. Nie zabraknie z pewnością: Tomasza Nagórskiego (Subaru Impreza), Andrzeja Szepieńca (Mitsubishi Lancer), którzy aktualnie po 10. rundach z taką samą ilością punktów stoją na czele klasyfikacji generalnej. Pojawią się też Marcin Bełtowski (Subaru Impreza), Damian Łata (Mitsubishi Lancer EVO 9) czy Rafał Grzesiński (Mitsubishi Lancer EVO 9).

Więcej informacji o górskich zmaganiach znaleźć można na:

http://www.azk.studio-salwador.pl/gsmpsienna.html

Piękna pogoda powraca dziś na Dolny Śląsk. To chyba dobrze, w końcu mamy lato i wakacje muszą być słoneczne.

Wszystkim pracującym dziś życzę szybkiego powrotu do domu a tym, którzy swój piątek mieli już w środę pozostaje życzyć udanego weekendu.

MJ

Poprzedni artykułHuczne powitanie Mistrza
Następny artykułZwycięstwo Karoliny w Pieszycach