Strona główna Wydarzenia Świebodzice Funkcjonariusz Larry melduje się

Funkcjonariusz Larry melduje się

6

Cechy charakterystyczne: cztery łapy, podpalany, idealne uzębienie i superczuły nos. To nowy „policjant” w Komisariacie Policji w Świebodzicach. Półtoraroczny owczarek niemiecki Larry od kilku dni pracuje na ulicach Świebodzic, patrolując miasto wspólnie ze swoim przewodnikiem. 

 Pies patrolowy budzi na ulicach spore zainteresowanie. Jest spokojny i grzeczny, ale wystarczy że ktoś zrobi w moim kierunku gwałtowny ruch, natychmiast reaguje – opowiada starszy sierżant Michał Drabich, który jest opiekunem Larry’ego. Obaj debiutują w swoich nowych rolach – policjant po raz pierwszy ma do czynienia z czworonogiem. Razem spędzili sporo czasu w szkole policyjnej. Owczarek mieszka na razie ze swoim opiekunem, do momentu, aż policyjny kojec zostanie w pełni przygotowany na przyjęcie nowego lokatora. To zadanie przypadło służbom miejskim.

Pies trafił do świebodzickiego komisariatu dzięki wsparciu finansowemu samorządu. Gmina przekazała policji 5 tys. zł. To z pewnością dobrze wydane pieniądze – żartuje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Cieszę się, że taki sympatyczny policjant będzie teraz dbał o bezpieczeństwo w mieście. Zdecydowanie budzi respekt.

Larry na razie oswaja się z nowym miejscem. A my z nim – dodaje nadkomisarz Piotr Galicki, Komendant Komisariatu w Świebodzicach. – To nie jest pies do głaskania i zabawy, każdy z nas ma tego świadomość.

Larry został wyszkolony także do tropienia co oznacza, że przyda się przy wyjaśnianiu przestępstw. Będzie pracował przede wszystkim  w pieszych patrolach.

Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
Następny artykułHuczne powitanie Mistrza