Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Europiknik z nagrodami

Europiknik z nagrodami

0

Bon o wartości 300 zł na wyprawkę szkolną to nagroda w konkursie rodzinnym, który organizatorzy EUROPikniku zaplanowali w Krzyżowej 10 sierpnia.

 

Polsko-niemiecko-ukraińskie spotkanie młodzieży „Europa – pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka“ to 7-dniowe warsztaty muzyczno-sportowe, podczas których powstała 88-osobowa międzynarodowa orkiestra dęta, będąca jednocześnie drużyną piłkarską.

Podczas tygodniowego pobytu w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży (MDSM) w Krzyżowej grupa 88 młodych ludzi w wieku 10-18 lat z Polski, Niemiec i Ukrainy, będzie rozwijała swoje umiejętności gry na instrumentach dętych, umiejętności taneczne oraz umiejętności sportowe, czerpiąc inspirację z tradycji kulturowych krajów swojego pochodzenia.

Ważnym elementem projektu jest różnorodność społeczno-kulturowa uczestników, nadająca warsztatom szczególnego wymiaru. Poprzez warsztaty oparte na muzyce i sporcie projekt „Europa – pierwszy gwizdek. Piłka nożna & muzyka” ma na celu przekazać młodym ludziom jak ważne jest wzajemne uznanie, tolerancja i szacunek do innych kultur, oraz jaką rolę w tym pełni europejska wspólnota.
Połączenie w projekcie muzyki dętej i piłki nożnej, których wspólną cechą jest harmonia, wprawianie w ruch, przekazanie emocji i treści, nadaje zadaniu unikalny, interdyscyplinarny charakter oraz ułatwia dialog międzykulturowy, będący cennym źródłem wiedzy o wartościach innych kultur, ale i o sobie samym oraz własnej tradycji kulturowej. Udział w projekcie osób z obszarów wiejskich i małych gmin miejskich ułatwi im dostęp im do życia kulturalnego, stymulując jednocześnie dialog i wyzwalając pasje.

Wynik muzycznych warsztatów będzie można usłyszeć na premierowym koncercie orkiestry w piątek 9.08.2013 o godz. 18:00 w sali teatralnej ŚOK w Świdnicy, z kolei wynik warsztatów sportowych dzień później, 10.08.2013 na rodzinnym EUROPikniku w Krzyżowej, gdzie oprócz turnieju piłki nożnej odbędą się również występy przedszkolaków z Krzyżowej i Pszenna oraz grup tanecznych „Boleścin”, „Krąg” i „Mokrzeszów”.

Realizacja koncertów oraz EUROPikniku jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków powiatu świdnickiego, gminy Świdnica, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz pomocy finansowej, rzeczowej oraz merytorycznej partnerów projektu.

Poprzedni artykułPies pogryzł dziecko
Następny artykułŚwidnicki imprezownik