Strona główna Konkursy Co to, gdzie to? Zagadka nr 56

Co to, gdzie to? Zagadka nr 56 [KONKURS]

0

Tym razem zagadka naszym Czytelnikom sprawiła spory kłopot. Otrzymaliśmy zaledwie cztery poprawne odpowiedzi. Nagroda – zaproszenie do świdnickiego kina Cinema 3D – trafia do pani Anny Wódeckiej. Gratulujemy. Zanim podamy odpowiedź, kolejna zagadka.

Zagadka nr 56:

Uchwycony na zdjęciu obiekt znajduje się na terenie powiatu świdnickiego. Most powinni rozpoznać wszyscy, którzy szukają cichych i pięknych zakątków.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres [email protected] do soboty, 24 sierpnia, do godziny 12.00. W tytule proszę wpisać “Co to, gdzie to? Zagadka nr 56”, w treści odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko, nr telefonu (do wiadomości Redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska. Pod odpowiedzią należy podać źródła, z jakich Państwo korzystali. Zwycięzca zostanie ogłoszony 24 sierpnia na portalu Swidnica24.pl. Kolejna zagadka za tydzień w sobotę. Zapraszamy do zabawy.

Odpowiedź Anny Wódeckiej na zagadkę nr 55:

Są to drzwi dzwonnicy znajdującej się w Kościele Pokoju w Świdnicy.

Początkowo w dzwonnicy wisiały trzy dzwony, odlane przez wrocławskich ludwisarzy Gotz. Spośród nich zachował się do dnia dzisiejszego tylko jeden, podziwiać go można we wnętrzu kościoła, za ołtarzem. Obecnie dzwony sprowadzono ze zlikwidowanej parafii ewangelickiej w Strzegomiu. Na parterze dzwonnicy zamykano za karę, w tak zwanej kozie, niesfornych uczniów ewangelickiego liceum. Wśród nich był wybitny w późniejszym czasie poeta niemiecki, prekursor romantyzmu Johann Christian Gunter (1695-1723). Jego inicjały znalazły się, pośród innych graffiti osób, które uwieczniły się na ścianach tego pomieszczenia.

Poprzedni artykułKatarzyna Cichopek powie, jak być uśmiechniętą mamą
Następny artykułStragan kultury w małym mieście