Strona główna 112 Weekend na podwójnym gazie

Weekend na podwójnym gazie

6

Tak złej statystyki w te wakacje jeszcze nie było. W ostatnich trzech dniach na drogach powiatu świdnickiego policjanci zatrzymali aż 16. nietrzeźwych kierujących. W całym województwie – 100.

Zdjęcie archiwum

Ładna pogoda zachęcała do odpoczynku nad wodą czy spotkań towarzyskich przy grillu. Wielu osobom zabrakło jednak rozwagi i wsiadały za kierownicę czy na rower po alkoholu. Rekordzista miał aż 3 promile w organizmie. Mieszkaniec Świebodzic w takim stanie jechał swoim samochodem przez rodzinne miasto. Za jazdę na podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

– Od początku wakacji na drogach powiatu jest znacznie więcej patroli – przypomina Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. – Kontrole prowadzą zarówno policjanci drogówki, jak i innych wydziałów. Sprawdzamy nie tylko trzeźwość, ale także systematycznie prowadzone są pomiary prędkości. Niestety, ładna pogoda zachęcą także do brawurowej jazdy. Kierowcy nagminnie przekraczają prędkość i łamią przepisy. Plagą stało się wyprzedzanie mimo zakazów.

Policja przypomina, ze alkohol i brawura to najczęstsze powody tragicznych wypadków na drogach.

Poprzedni artykułJedenaście grupowych rywali MKS-u
Następny artykułKogo nagrodzić?