Strona główna 112 Wandal w oku kamery

Wandal w oku kamery

33

Spokojnie czekał z grupą kolegów na przystanku, a gdy podjechał samochód, na odchodnym kopnął w szybę wiaty przystankowej. Dlaczego? Odpowiedź jest tylko jedna – bo tak!

Około 4.25 w niedzielę, 28 lipca, zdarzenie zobaczył na ekranie operator miejskiego monitoringu. Mężczyźni o tej porze na przystanku przy placu Gruwaldzkim w Świdnicy nie czekali na autobus, ale na samochód osobowy. Gdy ten podjechał, jeden z oczekujących kopnął w szybę przystanku. Próba nie powiodła się, więc zamachnął się raz jeszcze, tym razem skutecznie. Szyba rozbiła się, a wandal wskoczył do samochodu i odjechał wraz z kolegami. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, jedna taka szyba kosztuje ok. 500 złotych, a pieniądze na naprawę będą pochodziły z budżetu miasta, czyli z podatków świdniczan.

– Szybka akcja patrolu zmotoryzowanego nie powiodła się.  Na szczęście obsługujący kamery pracownik straży miejskiej profesjonalnie nagrał całe zdarzenie, co niewątpliwie przyczyni się do zatrzymania sprawcy tego czynu – mówi Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

Poprzedni artykułPiłkarskie zmagania w Jaroszowie
Następny artykułBystrzyca Górna zagra w dolnośląskim finale