Strona główna 112 Tragiczny wypadek na drodze krajowej

Tragiczny wypadek na drodze krajowej

72

Nie żyje 20-letni kierowca, a trzy inne osoby są w szpitalach. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 5 między Jaroszowem a Ruskiem.

Zdjęcie KPP Świdnica

Wczoraj około 22.00 zderzyły się czołowo seat toledo i mercedes. Zginął kierowca seata, a 19-letnia pasażerka z bardzo ciężkimi obrażeniami została odwieziona do szpitala we Wrocławiu. Dwaj mężczyźni z mercedesa trafili do świdnickiego Latawca. Droga w miejscu wypadku była zablokowana do 2.30.

Zdjęcie KPP Świdnica

Niewykluczone, że przyczyną zdarzenia mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie, ale policja zastrzega, że dopiero rozpoczęło się ustalanie okoliczności.

Oficjalny komunikat KPP w Świdnicy:

Kierujący samochodem osobowym seat toledo 20 – letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania, zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając czołowo w prawidłowo jadący samochód marki mercedes kierowany przez 20 latka z Wrocławiu. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 20 letni mężczyzna kierujący seatem. Pasażerka seata 19 – letnia kobieta w stanie ciężkim z urazem wielonarządowym została przetransportowana śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu. Kierujący mercedesem ma obrażenia ciała w postaci złamania rzepki lewej, złamania kości skokowej prawej oraz krwiaka płata wątroby. Pasażer mercedesa, 20 – latek z Wrocławia, doznał obrażeń w postaci urazu głowy oraz złamania kości łokciowej. Obaj pozostali na obserwacji w szpitalu Latawiec w Świdnicy. Na miejscu wykonano czynności procesowe z udziałem prokuratora, technika kryminalistyki oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Uczestnicy zdarzenia stosowali pasy bezpieczeństwa.

Aktualizacja:

19-letnia pasażerka seata toledo zmarła w szpitalu we Wrocławiu. Informacje potwierdził prokurator rejonowy w Świdnicy.

Poprzedni artykułPrzedsezonowy remis Polonii ze Ślęzą
Następny artykułPierwsza wystawka już w piątek