Strona główna Sport Piłka ręczna Terebun pierwszym trenerem ŚKPR-u

Terebun pierwszym trenerem ŚKPR-u

0

Krzysztof Terebun będzie nowym trenerem pierwszej drużyny ŚKPR-u Świdnica występującej w I lidze. Młody, 30-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Mistaka, który prowadził „Szarych Wilków” w ostatnich trzech sezonach.

 

Młody szkoleniowiec nie ukrywa, że samodzielna praca na stanowisku trenera pierwszoligowego zespołu jest dla niego wyróżnieniem i wyzwaniem (w ostatnim sezonie był drugim trenerem i pomagał Krzysztofowi Mistakowi). – To była propozycja nie do odrzucenia. Nadarzyła się okazja, która szybko mogła się nie powtórzyć. Mam 30 lat. Myślę, że to dobry moment na taką zmianę i rozpoczęcie pracy z seniorami – uważa Terebun. Współpraca z Mistakiem zakończona została w sympatycznej atmosferze, bez zgrzytów i niedomówień. – Jesteśmy wdzięczni Krzyśkowi za to co zrobił dla naszego klubu i można powiedzieć, że pomimo rozstania wciąż pozostajemy w dobrych relacjach – zapewnia Jacek Przenzak, wiceprezes ŚKPR-u.

Krzysztof Terebun brał udział w kompletowaniu składu na sezon 2013/14. – Zespół jest odmłodzony, ale myślę, że będziemy w stanie zrealizować cel, jakim podobnie jak w tamtym sezonie będzie spokojne utrzymanie i gra w środku tabeli – uważa nowy trener. Pewnym wyzwaniem dla Krzysztofa Terebuna będzie z pewnością odnalezienie się w roli trenera zespołu, tworzonego w dużej części przez kolegów, z którymi jeszcze kilka lat temu sam występował na parkietach. – Myślę, że to będzie bardziej mój atut niż przeszkoda. Wiem, że mam do czynienia z profesjonalistami, którzy będą potrafili oddzielić sprawy zawodowe od prywatnych – komentuje.

Poprzedni artykułPolskie Radio będzie nadawać ze Świdnicy
Następny artykułBusem przez Australię